آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ , Monday 25 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108523
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  تشریح اهداف جهانی گروه «خلیج فارس»/ برنامه‌های جدید معرفی شد

  به گزارش آوای شمال؛

  تشریح اهداف جهانی گروه «خلیج فارس»/ برنامه‌های جدید معرفی شد

  آوای شمال/ امین غفاری نوازنده ویولن که طی هفته های اخیر با انتخاب عنوان «خلیج فارس» برای گروه خود مشغول برنامه ریزی برای فعالیت های جدیدی در عرصه موسیقی است طی  بیان کرد: چندی است در قالب دپارتمان «خلیج فارس» که برنامه های متعددی را برای تشکیل ارکستر و گروه های مختلف طراحی کرده مشغول برنامه ریزی برای برگزاری یک کنسرت در قالب کوارتت «خلیج فارس» هستیم که آذر ماه امسال پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

  وی ادامه داد: در این کنسرت قطعاتی هم در حوزه آثار آهنگسازان ایرانی و هم در حوزه آهنگسازان موسیقی کلاسیک برای مخاطبان اجرا می شود. این در حالی است که آنچه برای این کنسرت طراحی شده فقط محدود به اجرای زنده نیست بلکه ما تصمیم داریم در کنار این کنسرت ها کارهایی را هم ضبط کنیم که جزییات آن طی هفته های آینده اطلاع رسانی خواهد شد. به هرترتیب همان گونه که گفتم کنسرت پیش روی کوارتت «خلیج فارس» فقط بخشی از فعالیت های ماست چرا که ما تصمیم داریم در قالب دپارتمان «خلیج فارس» گروه ها و ارکسترهای دیگری را نیز طراحی کنیم که امیدوارم بتواند در قالب های متفاوت به علاقه مندان ارائه شود. البته ما برای برگزاری کنسرت در جشنواره موسیقی فجر و همچنین اجرای چند برنامه در شهرستان اقداماتی را انجام داده ایم که بعد از قطعی شدن جزییات آن را اعلام می کنیم.

  این نوازنده ویولن که تاکنون در ارکسترهای متعددی به عنوان نوازنده حضور داشته با اشاره به دلایل انتخاب عنوان «خلیج فارس» برای گروه خود گفت: آنچه ما برای نامگذاری گروه خلیج فارس مدنظرمان بود تلاش برای حضور در مجامع جهانی با اسم خلیج فارس است که فکر می کنم می تواند از دریچه موسیقی معرف خوبی برای توانمندی ایران در عرصه های مختلف در مقابله با عناوین جعلی دیگری باشد که طی سال های گذشته سعی در تحریف عنوان «خلیج فارس» داشتند. جالب اینکه وقتی با معلم روسی خودم نام گروه را در میان گذاشتم او نیز از این اقدام ما استقبال کرد و بر این باور بود که ما اسم جذابی را برای گروهمان انتخاب کردیم. به هر حال من بر این باورم که با عنوان گروه خلیج فارس کارهای زیادی را می توانیم انجام دهیم که می تواند در جهانی شدن موسیقی ایران نقش موثری را ایفا کند.

  غفاری در پایان پیرامون سایر فعالیت های خود در عرصه موسیقی اظهار کرد: به زودی در یکی از دانشگاه های کشور ارکستر جدیدی تاسیس می شود که بنده افتخار رهبری آن را دارم؛ در این ارکستر که عمدتا روی اجرای آثار غیر ایرانی اختصاص دارد رپرتواری از قطعات موسیقی در حوزه کلاسیک و پاپ کلاسیک در تالار رودکی تهران پیش روی مخاطبان قرار می گیرد. این کنسرت روز ۱۲ آذر ماه میزبان علاقه مندان موسیقی است.

  برچسب ها :

  نظرات