آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10850
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نظر غرب درباره سانتریفیوژها، کفاف نیروگاه‌بوشهر را نمی‌دهد!

  آوای شمال/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با “برق‌نیوز” خط قرمز تیم مذاکره‌کنندگان ایرانی در حوزه غنی سازی و تعداد سانتریفیوژهای مورد توافق را تشریح کرد. هیچ کس نمی‌تواند دانشمندان هسته ای ایران را محدود کند محمدصالح جوکار با اشاره به فضاسازی رسانه‌های غربی درباره مذاکرات هسته‌ای، گفت: در حال […]

  آوای شمال/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با “برق‌نیوز” خط قرمز تیم مذاکره‌کنندگان ایرانی در حوزه غنی سازی و تعداد سانتریفیوژهای مورد توافق را تشریح کرد.

  هیچ کس نمی‌تواند دانشمندان هسته ای ایران را محدود کند

  محمدصالح جوکار با اشاره به فضاسازی رسانه‌های غربی درباره مذاکرات هسته‌ای، گفت: در حال حاضر ۱۹۰ هزار سانتریفیوژ خط قرمز ماست و در آینده نیز نیاز علمی و صنعتی کشور، حد غنی‌سازی ما را مشخص می‌کند نه زورگویی غربی‌ها.

  وی افزود: جمهوری اسلامی ایران حق خود می‌داند که هم‌پای سایر کشورهایی که عضو آژانس بین‌المللی اتمی هستند، به غنی سازی بپردازد و هیچ کشور نمی‌تواند، برای دانشمندان هسته‌ای ما خط قرمز تعیین کند.

  جوکار همچنین تأکید کرد: اینکه ایران از همه نسل‌های مختلف ماشین‌های غنی سازی هسته‌ای داشته باشد یا نداشته باشد، موضوعی است که به خود ما مربوط است و ۱+۵ نمی‌تواند درباره آن تصمیمی بگیرد.

  وی با اشاره به گمانه‌زنی‌های رسانه‌های غربی درباره محدود کردن تعداد سانتریفیوژهای کشور نیز گفت: آنچه به عنوان پیشنهادات غربی‌ها درباره تعداد سانتریفیوژها در رسانه‌های خارجی مطرح می‌شود، کفاف نیروگاه بوشهر را هم نمی‌دهد؛ چه برسد به اینکه بخواهیم فعالیت جدیدی را در بحث هسته‌ای آغاز کنیم.

  مسئولان به فکر تأمین سوخت نیروگاه بوشهر در داخل کشور باشند

  نماینده مردم یزد در مجلس اظهار داشت: خوشبختانه پیشرفت‎های هسته‌ای دانشمندان کشور هم چنان ادامه داشته و ساخت نیروگاه های هسته ای به دست مهندسان بومی کشور نیز آغاز شده است.

  جوکار با اشاره به رو به اتمام بودن قرارداد تأمین سوخت نیروگاه هسته ای بوشهر تأکید کرد: درحال حاضر روسیه سوخت این نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی و بسیار مهم در شبکه برق کشور را تأمین می‌کند و مسئولان باید به فکر جایگزین کردن توان داخلی در تأمین سوخت این نیروگاه باشند.

  کمیته هسته‌ای شورای امنیت همچنان تعطیل است!

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به تعطیلی جلسات کمیته هسته‌ای شورای امنیت ملی گفت: آقای دکتر علاالدین بروجردی به نمایندگی از مجلس در این جلسات حضور داشت که متأسفانه در حال حاضر تعطیل شده است.

  وی در خصوص علت عدم تشکیل جلسات این کمیته افزود: دولت علت را عدم نیاز به مباحث کارشناسی این کمیته اعلام کرده است.

  محمدصالح جوکار، در پایان این گفت‌وگو با اشاره به اینکه هنوز هیچ خبری درباره تشکیل مجدد این جلسات ندارد، ابراز امیدواری کرد که شورای امنیت ملی کشور، تدبیری برای حل این مشکل بیاندیشد.

  به گزارش برق نیوز، به نظر می رسد، اختلافاتی در خصوص نظرات کارشناسی این کمیته در مورد لزوم تحقق ۱۹۰ هزار سو، انرژی از رآکتورهای غنی‌‌سازی موجب تعطیلی این کمیته شده است.

  برچسب ها :

  نظرات