آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108499
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  نمایشگاه «موج عشق» با موضوع پیاده‌روی اربعین افتتاح شد

  نمایشگاه «موج عشق» منتخب عکس‌های رسانه‌ها از پیاده‌روی اربعین با حضور سخنگوی دولت و معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فرهنگسرای ارسباران افتتاح شد.

  نمایشگاه «موج عشق» با موضوع پیاده‌روی اربعین افتتاح شد

  آوای شمال/ نمایشگاه «موج عشق» منتخب عکس‌های رسانه‌ها از پیاده‌روی اربعین با حضور «علی ربیعی» سخنگوی دولت و «محمد خدادی» معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فرهنگسرای ارسباران افتتاح شد.

  بنا بر این گزارش، ربیعی در این مراسم طی سخنانی گفت: تصویر و زبان هنر، یکی از موثرترین راههای انعکاس پیام جهانی اربعین است که هم بازتاب احساس و عواطف مردم به وجود حضرت سیدالشهداء(ع) است و هم نماد تداوم نهضت عاشورا با محوریت حماسه و مقاومت و ایثار.

  سخنگوی دولت بعد از افتتاح نمایشگاه با اشاره به اثرگذاری عکسهای نمایشگاه گفت: راهپیمایی اربعین در امتداد عاشورا ترکیبی از عشق و حماسه است و مردم از سراسر جهان برای عرض ارادت به ساحت قدسی سیدالشهداء خود را به کربلا می‌رسانند.

  علی ربیعی افزود: راهپیمایی میلیونی اربعین امروز مدیون امواج عشق و هنر مردمانی است که رمز ماندگاری تابلوی بی‌نظیر جدال حق و باطل در عاشورا را دریافته‌اند.

  وی با بیان اینکه نوحه‌خوانی، پرده خوانی، تعزیه، شبیه خوانی و مداحی جملگی هنرهایی هستند که بواسطه ارتباط با مفهوم عاشورا، ماندگار شده‌اند، عکاسی را روایتی جهانی برای ثبت و جاودانگی زندگی و زمانه مردمانی دانست که قرن‌ها پس از عاشورا نیز همچنان از چشمه جوشان عاشورا الهام می‌گیرند.

  وی عکاسی مستند را نوعی جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی بدون روتوش عنوان کرد و گفت: هر هنری که خود را در دستگاه عاشورا تعریف کند هرگز کهنه نخواهد شد.

  وی در پایان نیز خطاب به معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عکس‌های مردمی از راهپیمایی اربعین را هم طی فراخوانی جمع آوری و در نمایشگاهی به معرض دید عموم بگذارید.

  سخنگوی دولت تابلوی یادبود این نمایشگاه را نیز با نگارش این جملات امضا کرد:
  ترکیبی از عشق به حسین(ع)، هنر عکاسی و امواج عشق انسانی… لحظه‌های تاریخی اینچنین به یادها می‌مانند.

  این نمایشگاه که به همت معاونت مطبوعاتی برپاشده، تا ۶ آبان در این فرهنگسرا برقرار است.

  به گزارش فارس، رسانه‌های کشور در بازتاب خبری مراسم با شکوه پیاده روی اربعین حسینی، تلاش بسیاری کردند و از آنجا که عکس به عنوان یکی از مهمترین قالب‌های خبری نقش بسیار مهمی در بازتاب جهانی این رویداد بی‌نظیر دارد، از این رو برپایی نمایشگاه «موج عشق» تلاشی برای پاسداشت زحمات رسانه‌ها و به ویژه عکاسان خبری است.

  نمایشگاه «موج عشق» به همت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت مؤسسه نشرآوران و فرهنگسرای رسانه برپا می‌شود.

  علاقه‌مندان برای بازدید از آثار این نمایشگاه از ۳۰ مهر تا ۶ آبان به فرهنگسرای ارسباران به نشانی سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

  همزمان با روز اختتامیه این نمایشگاه معنوی، به انتخاب هیات داوران نمایشگاه، برترین عکاسان اربعین تجلیل خواهند شد

  برچسب ها :

  نظرات