آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ , Wednesday 27 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108468
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سرلشکر موسوی؛ سخنران مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان تهران

  به گزارش آوای شمال؛

  اوای شمال/ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت‌الله لطفی قائم‌مقام این شورا امروز در جلسه ستاد برگزاری یوم الله ۱۳ آبان استان تهران با عرض تسلیت ایام اربعین حسینی، گفت:‌ به فضل الهی و با بصیرت و دشمن شناسی مردم کشورمان مراسم یوم الله ۱۳ آبان امسال باشکوه‌ و تماشایی برگزار می شود.

  وی افزود: امیدواریم شعار مرگ برآمریکا به عنوان شعار جهانی در ام‌القرای جهان اسلام بر محور مقاومت کوبنده‌تر از سال‌های گذشته باشد.

  لطفی درباره اقدامات لازم برای شکوه و عظمت مراسم یوم الله ۱۳ آبان، عنوان کرد: در دهه‌های گذشته طی یک برداشت مراسم یوم الله ۱۳ آبان تنها در روز دانش‌آموز خلاصه می‌شد اگرچه حضور پررنگ و همراه با تکریم دانش‌آموزان باید در رأس کار باشد اما به حکم قانون، و ظیفه دینی، مسلمانی، انقلابی و حتی نگاه ملی نسبت به ایران اسلامی یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در رأس آن آمریکای جهان‌خوار است که مصوبه مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان است.

  قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: بنابراین باید فعالیت‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و پشتیبانی ها صرفاً در بخش دانش‌آموزی متمرکز نشود، باید همه اقشار و سلایق در مراسم یوم الله ۱۳ آبان که روز نمادین استکبارستیزی است در عمل به وظیفه دینی، انقلابی و ملی حضور حماسی و تماشایی داشته باشند.

  این مقام مسئول با بیان اینکه روشن‌گری و بصیرت‌افزایی در همه آحاد ره‌توشه دوماه درس‌آموزی از مکتب عاشورا، عزاداری‌ و عمل به شعار «هیهات من الذله» است که باید در یوم الله ۱۳ آبان متجلی شود، ابراز کرد: ما شعار امسال را هم بر همین مبنا «استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا» نام‌گذاری کردیم؛ استکبارستیزی تبعیت از قرآن، بارزترین ویژگی ذات انقلاب اسلامی و حتی عامل تامین منافع ملی ما است.

  لطفی اضافه کرد: ما در اوج انقلاب اسلامی با وجود رشادت و جانفشانی مردم شاهد طرفداری برخی کوته‌فکرها از رژیم ستم‌شاهی بودیم در هشت سال دوران دفاع مقدس که جوانان ما در جبهه‌ها به شهادت می رسیدند برخی دنبال رفاه، سفر و تحصیل خارج از کشور بودند یا به دشمن گرا می‌دانند بنابراین ما همواره چنین مسائلی را داشتیم امروز هم هستند کوته‌فکرانی که با ضریب هوشی پایین پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی هنوز متوجه نشدند که باید به حکم وظیفه شرعی و انقلابی در مقابل استکبار، مقاومت و ایستادگی داشت.

  وی با بیان اینکه استکبارستیزی حزبی و جناحی نیست، عنوان کرد: هرکس دل در گرو اسلام و عاشورا دارد باید در این زمینه فعالیت داشته باشد.

  قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه کلید واژه دوم شعار امسال مربوط به مقاومت اسلامی در جبهه مقاومت است، اظهار کرد: امروز شعار مرگ بر آمریکا جهانی است. حرکت اخیری که در عراق اتفاق افتاد در راستای استکبارستیزی بود که از ملت و پرچم‌های مختلف شعار مرگ بر آمریکا را سر می‌دادند.

  لطفی با اشاره به افول آمریکا بیان کرد: امروز ده‌ها اندیشمند و نظریه‌پرداز آمریکا اذعان دارند که پس از جنگ عراق و افغانستان افول آمریکا شروع شده که نقطه شروع آن هم از اقتصاد است که بر اساس محاسبات خود آنها پیش بینی بدهی ۲۴ تریلیون دلاری را برای سال ۲۰۲۰ دارند.

  وی افزود:‌ این بسیار کوته‌فکری است که برخی در این شرایط که آثار شکست سیاسی، نظامی، ساختار و فرهنگ دشمن را آشکار می‌بینند که حاصل روحیه مقاومت در مقابل استبکار است باز هم می‌خواهند دل در گرو آمریکا و غرب داشته باشند.

  قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه از هفته‌ها پیش رایزنی‌ها و اقدامات لازم برای برگزاری مراسم باشکوه یوم الله ۱۳ آبان انجام شده است، گفت:  با رسانه ملی مکاتباتی صورت گرفته که همه مقدمات، خوراک و تولید را از هفته آینده آغاز کنند، همچنین با مراکز ائمه جماعات و سپاه مکاتبات لازم صورت گرفته است که همه ظرفیت‌ها را برای مراسم باشکوه یوم الله ۱۳ آبان به کار بگیرند.

  لطفی با بیان اینکه سال قبل یوم الله ۱۳ آبان روز بازگشت تحریم‌ها بود، اظهار کرد: در مقایسه با سال‌های گذشته باشکوه‌ترین مراسم با حضور همه اقشار در سال ۹۷ شاهد بودیم، مردم کارنامه درخشان و بامباهاتی از خود بر جای گذاشتند، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان خادمان این مردم و موذن انقلاب اگر خوب اطلاع‌رسانی کند مردم حضور باشکوه و عظمتی را خواهند داشت.

  وی افزود: همه دستگاه ها می بایست از فرصت باقی‌مانده برای بصیرت افزایی و روشنگری استفاده کنند تا همه اقشار به مراتب پرشورتر از سال قبل احساس تکلیف دینی و انقلابی خود را داشته باشند. مردم سال گذشته تورم بی‌سابقه و مشکلات معیشتی کمرشکن را کنار گذاشتند و با تحمل و درک حقایق از دشمن‌شناسی و استکبار ستیزی، در صحنه حضوری پر شور داشتند و علی رغم جنگ روانی و اقتصادی، دشمن را به زانو در آوردند.

  این مقام مسئول افزود: اگر شروط ۱۲ گانه وزیر خارجه آمریکا کنار گذاشته شود می‌بینیم که آنها ذلیلانه به دنبال دلال‌هایی برای مذاکره با ایران هستند همه این موارد نشان از علایم شکست دشمن است؛ پس ما همه تلاش خود را به کار بگیریم که یوم الله ۱۳ آبان را به عنوان روز نمادین ضداستکباری و شکست دشمن جشن بگیریم که شکرانه آغاز افول و فروپاشی استکبار جهانی آمریکا باشد.

  قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه مدیران ارگان‌ها و نهادها حضور در این مراسم را افتخاری برای خود بدانند، اظهار کرد: یکی از مطالبات به حق مردم، چرایی عدم حضور مسئولان در مراسم یوم الله ۱۳ آبان است؛ امروز اگر کسی سمتی را در دستگاه و یا ارگانی دارد به سبب همین جانفشانی و روحیه ضد استکباری مردم است که اگر مقاومت ۸ ساله مردم نبود امکان اخذ مسئولیت برای آقایان فراهم نمی شد بنابراین کسانی که ولایی و انقلابی هستند باید در مراسم یوم الله ۱۳ آبان حضور داشته باشند.

  وی در پایان گفت: سخنران مراسم یوم الله ۱۳ آبان تهران، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات