آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108421
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  آغاز فصل عبور پرندگان مهاجر از مازندران/ اواسط آبان درباره صدور پروانه شکار اطلاع‌رسانی می‌شود

  مسؤول امور حیات‌وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه انتظار داریم جمعیت اصلی پرندگان مهاجر در مازندران اواسط آذر ماه به اوج خود برسد، گفت: همچنین گونه‌هایی از جمله قوها، پلیکان‌ها اردک‌های ماهی‌خوار، اردک سرسفید و سایر نیز تا ماه‌های آینده وارد استان شوند.

  آوای شمال/ کوروس ربیعی امروز درباره وضعیت مهاجرت پرندگان در مازندران اظهار کرد: با فرارسیدن پاییز به‌تدریج پرندگان مهاجر وارد تالاب‌ها و آب‌بندان‌های استان می‌شود که در حال حاضر این روزها فصل عبور و جابجایی پرندگان مهاجر است که برخی از گونه‌ها از جمله آب چلیک‌ها، حواصیل‌ها، چنگرها، خوتکاهای سرسبز، خوتکاهای نوک پهن، فلامینگوها و سایر گونه‌ها وارد تالاب‌ها و آب‌بندان‌های مازندران شدند.

  وی با بیان اینکه انتظار داریم جمعیت اصلی پرندگان مهاجر در مازندران اواسط آذر ماه به اوج خود برسد، افزود: همچنین گونه‌هایی از جمله قوها، پلیکان‌ها اردک‌های ماهی‌خوار، اردک سرسفید و سایر نیز تا ماه‌های آینده وارد استان شوند.

  مسؤول امور حیات‌وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه پروانه شکاری به‌جزپروانه دوما صادر نکردیم، اضافه کرد: انتظار داریم دامگاه‌داران پروانه انتفاعی دریافت کنند در غیر این صورت هرگونه زنده‌گیری و ذبح پرندگان جرم تلقی شده و به‌صورت قانونی با این موضوع برخورد خواهد شد.

  ربیعی درباره صدور پروانه شکار عادی، اظهار کرد: در این زمینه هنوز تصمیم‌گیری نشد و اواسط آبان ماه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  ربیعی یادآور شد: بیش از ۲۵۰ محیط‌بان در طبیعت مازندران در حال فعالیت هستند که یکی از اقدامات آنان نظارت بر جلوگیری از صید و شکار است که در صورت مشاهده با این موارد به‌صورت جدی برخورد قضایی خواهد شد.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: موضوعی که باید به‌صورت جدی مورد توجه قرار گیرد این است که برپایی دام‌های هوایی و شب دام و قرق‌شکنی آب‌بندان‌‍‌ها ممنوع بود و با این موارد به‌صورت جدی برخورد خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات