آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ , Wednesday 27 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108421
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  آغاز فصل عبور پرندگان مهاجر از مازندران/ اواسط آبان درباره صدور پروانه شکار اطلاع‌رسانی می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ کوروس ربیعی امروز درباره وضعیت مهاجرت پرندگان در مازندران اظهار کرد: با فرارسیدن پاییز به‌تدریج پرندگان مهاجر وارد تالاب‌ها و آب‌بندان‌های استان می‌شود که در حال حاضر این روزها فصل عبور و جابجایی پرندگان مهاجر است که برخی از گونه‌ها از جمله آب چلیک‌ها، حواصیل‌ها، چنگرها، خوتکاهای سرسبز، خوتکاهای نوک پهن، فلامینگوها و سایر گونه‌ها وارد تالاب‌ها و آب‌بندان‌های مازندران شدند.

  وی با بیان اینکه انتظار داریم جمعیت اصلی پرندگان مهاجر در مازندران اواسط آذر ماه به اوج خود برسد، افزود: همچنین گونه‌هایی از جمله قوها، پلیکان‌ها اردک‌های ماهی‌خوار، اردک سرسفید و سایر نیز تا ماه‌های آینده وارد استان شوند.

  مسؤول امور حیات‌وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه پروانه شکاری به‌جزپروانه دوما صادر نکردیم، اضافه کرد: انتظار داریم دامگاه‌داران پروانه انتفاعی دریافت کنند در غیر این صورت هرگونه زنده‌گیری و ذبح پرندگان جرم تلقی شده و به‌صورت قانونی با این موضوع برخورد خواهد شد.

  ربیعی درباره صدور پروانه شکار عادی، اظهار کرد: در این زمینه هنوز تصمیم‌گیری نشد و اواسط آبان ماه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  ربیعی یادآور شد: بیش از ۲۵۰ محیط‌بان در طبیعت مازندران در حال فعالیت هستند که یکی از اقدامات آنان نظارت بر جلوگیری از صید و شکار است که در صورت مشاهده با این موارد به‌صورت جدی برخورد قضایی خواهد شد.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: موضوعی که باید به‌صورت جدی مورد توجه قرار گیرد این است که برپایی دام‌های هوایی و شب دام و قرق‌شکنی آب‌بندان‌‍‌ها ممنوع بود و با این موارد به‌صورت جدی برخورد خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات