آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ , Tuesday 26 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108395
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  عکاسی تئاتر تخصص می‌خواهد/برپایی کارگاه عکاسی در قالب دوره آموزشی

  به گزارش آوای شمال؛

  عکاسی تئاتر تخصص می‌خواهد/برپایی کارگاه عکاسی در قالب دوره آموزشی

  آوای شمال/ مهدی آشنا عکاس فعال عرصه تئاتر و سینما درباره برگزاری کارگاهی آموزشی در زمینه عکاسی گفت: قرار است در مؤسسه فرهنگی و هنری «کاج» کارگاه آموزشی عکاسی را برگزار کنم. در ابتدا به من پیشنهاد داده شد تا کارگاهی برای عکاسی تئاتر برگزار کنم ولی من معتقدم عکاسی تئاتر یا گرایش‌های دیگر تخصص است و برای آموزشگاه عکاسی باید در ابتدا دوره‌های مقدماتی و پیشرفته برگزار شود و پس از آن به دوره تخصصی برسیم.

  وی اظهار کرد: در برخی کلاس‌ها همه موارد را یکجا و به صورت کلی به هنرجوها تدریس می‌کنند و هنرجو دچار سردرگمی شده و از عکاسی دلسرد می‌شود به همین دلیل باید عکاسی را به صورت پله به پله به هنرجویان آموزش داد.

  آشنا توضیح داد: هنرجویان در ابتدا مرحله مقدماتی را سپری می‌کنند و پس از آن وارد دوره عکاسی پیشرفته می‌شوند. پس از فارغ التحصیل شدن در دوره پیشرفته، هنرجویان برای حضور در رشته مورد علاقه خود راهنمایی و به استادانی که در هر رشته تخصصی شناخته شده هستند، معرفی می‌شوند.

  این عکاس سینما و تئاتر در ادامه درباره مدت زمان برگزاری این کارگاه آموزشی، یادآور شد: قاعده ما بر اساس یادگیری هنرجویان است، یعنی احتمال دارد دوره مقدماتی بر اساس توانایی هنرجویان مدت زمان کمتری برای برگزاری نیاز داشته باشد.

  وی درباره خروجی مدنظر این کارگاه آموزشی عکاسی، تأکید کرد: برای هر کلاسی خروجی هم در نظر می‌گیرم چون عکاسی باید عملی باشد و هنرجویان در قالب نمایشگاهی که از آثارشان برگزار می‌شود، نقاط ضعف و قوت کار خود را می‌شناسند و ما به آنها در رفع یا تقویت این نقاط کمک می‌کنیم.

  آشنا در پایان سخنان خود گفت: چندی است کارگاه آموزش عکاسی را با حضور بچه‌های افغانستانی برگزار می‌کنم که قرار است به زودی نمایشگاهی از آثارشان با موضوع مهاجرت نیز برگزار شود. از خروجی کار این بچه‌ها خیلی راضی هستم و مطمئنم نمایشگاه آثارشان با بازخورد خوبی مواجه می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات