آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ , Monday 18 January 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108345
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مقام آمریکایی خروج ۱۰۰ خودروی زرهی از سوریه را تایید کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  مقام آمریکایی خروج ۱۰۰ خودروی زرهی از سوریه را تایید کرد

  آوای شمال/ بعد از اینکه روز دوشنبه تصاویری از خروج کاروان بسیار بزرگی از نظامیان آمریکایی از سوریه به سمت عراق منتشر شد، منابع آمریکایی این مسئله را تایید کردند.

  یک مقام آمریکایی به خبرنگار شبکه «فاکس‌نیوز» گفت: «صد خودروی زرهی که از سوریه خارج شده بودند، به عراق رسیدند».

  پیش از این یک مقام امنیتی عراق از ورود یک هزار نظامی آمریکایی خارج شده از سوریه به استان نینوا در شمال عراق خبر داده و گفت: «نیروهای آمریکایی در منطقه مرزی سیمالکا حضور داشتند که یک گذرگاه مرزی رابط میان استان الحسکه در سوریه با منطقه کردستان عراق است و معلوم نیست این نیروها بعدا به سمت کجا می‌روند، اما بر اساس اطلاعات دریافتی بخش اعظم آنها به سمت منطقه کردستان عراق خواهند رفت».

  در همین حال «مختار الموسوی» یک عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق  ورود نیروهای امریکایی از سوریه را برای اوضاع امنیتی در عراق دردسرساز خواند و گفت: «ممکن است کسانی با این نیروهای آمریکایی وارد خاک عراق شوند که برای این کشور مشکل ساز شوند. شمار نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه که وارد عراق شدند یک هزار نفر است، اما بدون موافقت عراق این امر صورت گرفته و کمیته امنیت و دفاع پارلمان در نشست دیروز خود اطلاعی از این امر نداشت».

  «جبار الیاور» دبیر کل وزارت پیشمرگه دولت منطقه‌ای کردستان عراق نیز تاکید کرد نظامیان آمریکایی که از سوریه می‌آیند در منطقه کردستان عراق باقی نخواهند ماند.

  تصاویری که از خروج نظامیان آمریکایی از سوریه منشتر شد، نشان می‌داد که ساکنان مناطق شمال سوریه آنها را حین خروج از این مناطق با پرتاب سنگ، گوجه و میوه‌های گندیده بدرقه کردند.

  برچسب ها :

  نظرات