آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108322
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  سریال «وارش» در کنداکتور زمستانه شبکه سه / روایت یک قصه عاشقانه تاریخی در شمال

  کاوری، کارگردان سریال «وارش» گفت: ما نام محلی یکی از شخصیت‌های اصلی را برای سریال انتخاب کرده ایم؛ سریال نیز همچنان در مراحل فنی و ساخت موسیقی است.

  آوای شمال/  شبکه سه سیما دو سریال ایرانی و احتمالا جذاب دیگر را برای کنداکتور پس از اتمام پخش فصل سوم سریال «ستایش» در نظر گرفته است. در همین راستا قرار است سریال «فوق لیسانسه ها» بزودی و با پایان یافتن سریال سعید سلطانی روانه آنتن شبکه شود و در عین حال به نظر می‌رسد که سریال بعدی این شبکه نیز جدیدترین ساخته احمد کاوری یعنی «وارش» باشد.

  در همین رابطه احمد کاوری، کارگردان سریال سریال «بهترین سال‌های زندگی ما» که به تازگی به «وارش» تغییر نام داده است، به خبرنگار دانشجو گفت: سریال همچنان در مراحل فنی و ساخت موسیقی است و هنوز نسخه نهایی را برای پخش تحویل به سیما نداده ایم.

   وارش یا نام محلی بارش باران؟

  وی درباره تغییر نام سریال نیز گفت: ما از اول هم عنوان «بهترین سال‌های زندگی ما» را به طور موقت انتخاب کرده بودیم. «وارش» یه نوعی به معنی بارش باران است که با مشورت با همکاران تلویزیون انتخاب شد. این اسم محلی درواقع نام یکی از کارکتر‌های اصلی سریال هم هست.

  لازم به ذکر است؛ «وارش» به تهیه کنندگی محمودرضا تخشید و با قصه‌ای از جابر قاسمعلی، درامی پرفراز و نشیب تاریخی و عاشقانه و اقتباسی از رمان مطرح «مهاجران» هاوارد فاست نویسنده مطرح آمریکایی است.

  داستان مجموعه از دهه ۳۰ روایت می‌شود و قصه‌ای پرفراز و نشیب را به تصویر می‌کشد که در ادامه به دهه حاضر نیز می‌رسد.

    پخش سریال در سال جاری از شبکه سه قطعی است

  همچنین محمد کامبیز دارابی مجری طرح این پروژه نیز در گفتگویی با خبرنگار دانشجو درباره زمان پخش احتمالی «وارش» گفت: سریال ۳۴ قسمتی است و پخش آن هم فعال برای اواخر پاییز امسال و یا اوایل زمستان در نظر گرفته شده است. به هرحال پخش «وارش» در سال جاری از شبکه سه قطعی است.

  مجری طرح سریال همچنین گفت: ما برای تیتراژ با چند خواننده هم صحبت کرده ایم که باید ببینیم از لحاظ مالی با کدام یک به توافق می‌رسیم.

  در خلاصه داستان این سریال آمده است: یارمحمد براى فرار از گرسنگى و خشکسالى به شمال کشور مى رود تا شغل ماهیگیرى را پیشه کند. او که نمى داند ماهیگیرىِ آن منطقه در سلطه گردنکشى به نام تراب است، به دریا مى زند و مقابل تراب مى ایستد. وارش بیوه جواد که سال‌ها تراب در خیال ازدواج با اوست، با دیدن دلاورى یارمحمد دل به او مى بندد و به تراب جواب رد مى دهد. تراب نقشه اى مى چیند تا یارمحمد را از سر راه بردارد، اما اتفاقى که هیچکس انتظارش را نمى کشد، از راه رسیده و سرنوشت آدم‌ها را به هم پیوند مى زند.

  علیرضا کمالی، بهنام تشکر، علیرضا جلالی تبار، هدایت هاشمی، برزو ارجمند، امیررضا دلاوری، داریوش کاردان، شهرام قائدی، رحیم نوروزی، رامین راستاد، مهدی امینی خواه، سهیلا رضوی، حدیثه تهرانی، نیلوفر شهیدی، الهام طهموری، علی سلیمانی، فرخ نعمتی، کورش سلیمانی، نسرین بابایی، افشین سنگچاپ، آوا دارویت، قربان نجفی، فریبا طالبی، مینا نوروزی، فریده دریامج، سهی بانو ذوالقدر، ساناز سماواتی، وحید شیخ زاده، پیام احمدی نیا، بهراد خرازی، فرج الله گلسفیدی، انوش نصر، کرامت رودساز، حمیدرضا داوری، مهدیه کوهستانی و … در این سریال بازی داشته‌اند.

  برچسب ها :

  نظرات