آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ , Monday 18 January 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108245
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رسیدگی الکترونیکی به پرونده‌های دادگستری مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت الاسلام اکبری رییس کل دادگستری مازندران در بازدید از دادگاه انقلاب شهرستان ساری و واحد انفورماتیک دادگستری مازندران گفت: اکنون دادگستری مازندران در رسیدگی‌ها از حالت سنتی به حالت الکترونیکی درآمده و پیشرفت‌های زیادی در این زمینه داشته است.او افزود: برای رسیدن به نتیجه مطلوب راه زیادی از جمله ابلاغ الکترونیک در پیش است که امید است در آینده نزدیک اجرا شود.

  حجت الاسلام اکبری گفت: اگر روند ابلاغ به صورت سنتی انجام می‌شد ضمن تحمیل هزینه‌های گزاف به بیت المال، سبب اتلاف وقت طرفین و مراجع قضایی نیز می‌شد.

  رئیس کل دادگستری مازندران به بعضی از مشکلات در خصوص کندی سیستم‌ها اشاره کرد و افزود: امید است با پیگیری‌ها و اقدامات انجام گرفته از سوی معاون فناوری دادگستری استان این مشکل نیز سریع‌تر برطرف شود.

  او با اشاره به پیگیری در خصوص پرونده‌های مهم قضایی گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته در صدد هستیم تا با اجرای مانیتورینگ، روند رسیدگی به همه پرونده‌ها از جمله اقدامات مهم را درجهت کاهش اطاله دادرسی رصد کنیم و به زودی این امر با همت واحد انفورماتیک استان، میسر خواهد شد.

  رئیس کل دادگستری مازندران بر نقش مهم و اثر گذار نظارت بر عملکرد مجموعه‌ها تاکید کرد و افزود: دقت و نظارت در همه سطوح اداری و قضایی نقش مهمی در بهبود عملکرد کارکنان قضایی و اداری دارد.

  حجت الاسلام اکبری در بازدید از دادگاه انقلاب شهرستان ساری گفت: با مدیریت اوقات رسیدگی، پرونده‌ها با سرعت و دقت بیشتری رسیدگی می‌شود و کاهش حجم پرونده‌ها و افزایش رضایتمندی مردم را شاهد خواهیم بود.

  رییس کل دادگستری استان همچنین از همه شعب دادگاه انقلاب بازدید و با همکاران قضایی و اداری گفتگو کرد.

  برچسب ها :

  نظرات