آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ , Wednesday 27 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108202
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  پوشش بیمه‌ برای همه افراد جامعه محقق می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ طاهر موهبتى، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران از پوشش بیمه سلامت برای تمام افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، خبر داد و افزود: افراد روی تخت بیمارستان بیمه نمی‌شوند و پس از سپری کردن دوره انتظار ۱۰ روزه به آنها خدمات درمانی ارائه می‌شود.

  وی با بیان اینکه دوره انتظار ده روز به این معناست که هر زمان افراد دفترچه بیمه را دریافت کردند تا ۱۰ روز به آن‌ها خدمتی ارائه نمی‌شود توضیح داد: این مهلت به دلیل اجبار افراد برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه است که در گذشته اینگونه نبود و افراد مواقعی که بیمار می‌شدند می‌توانستند دفترچه بیمه دریافت کنند.

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت همچنین خاطرنشان کرد : با توجه به این که در آستانه هفته بیمه سلامت هستیم، ۳ تا ۹ آبان هفته بزرگداشت بیمه سلامت برگزار خواهد شد و تمام افراد بیمه نشده، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

  رئیس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: با توجه به این مصوبه دولت، حق بیمه خانواده‌هایی که مجموع درآمد و دریافتی آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع کمتر از ۴۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار است یا بر اساس وضعیت مالی در یکی از دهک‌های درآمدی یک و دو و سه قرار دارند، به صورت کامل توسط دولت پرداخت می‌شود.

  موهبتی خاطرنشان کرد: همچنین ۵۰ درصد حق بیمه خانوارهایی که درآمد آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حداقل حقوق مصوب است یا بر اساس وضعیت مالی در دهک درآمدی ۴ قرار دارند نیز توسط دولت پرداخت می‌شود و خانوارهایی که درآمد آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع ۱۰۰ درصد حداقل حقوق و بالاتر باشد یا در دهک درآمدی ۵ و بالاتر باشند، با پرداخت حق بیمه می‌توانند از بیمه سلامت استفاده کنند.

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر این که هیچ فردی در تخت بیمارستان بیمه نمی‌شود، افزود: ما پس از دوره تشویقی، دوره انتظار را تعیین کردیم، به این صورت که به مدت ۱۰ روز خدمات درمانی ارائه نمی شود.

  وی تصریح کرد: جلسات مختلفی را جهت ارزیابی وسع داشتیم، ۳ سال از این قانون می‌گذارد. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز بر اساس این مصوبه مکلف است حداکثر تا یک ماه، پاسخ آزمون وسع را به سازمان بیمه سلامت ارائه کند و بیمه سلامت بر اساس نتیجه آزمون وسع انجام شده توسط وزارت رفاه باید افراد را تحت پوشش قرار دهد.

  برچسب ها :

  نظرات