آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ , Thursday 21 January 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108195
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۲ هزار زائر اربعین حسینی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی رمضانی مستقر در کربلای معلی در جمع خبرنگاران به بخش‌های مختلف خدمت‌رسانی موکب شهدای سوادکوه اشاره و اظهار کرد: این خدمات شامل اسکان، پذیرش درمان، تغذیه، فعالیت‌های فرهنگی و حراستی- حفاظتی بود که بیشترین فعالیت موکب در بخش درمان صورت گرفت و توانستیم به ۱۲ هزار نفر خدمات درمانی ارائه کنیم.

  وی با بیان اینکه ظرفیت اقامتی موکب ۱۵ هزار نفر در روز است، افزود: فعالیت‌های زیر ساختی موکب از ۱۰ مهرماه به کمک خادمین آغاز و از ۱۵ مهرماه خدمات‌رسانی به زائرین شروع شد که تا پایان روز اربعین ادامه داشت.

  مسؤول موکب شهدا سوادکوه با اشاره به اینکه عملیات احداث موکب با کار شبانه‌روزی طی ۴ تا ۵ روز انجام گرفت، خاطرنشان کرد: بالغ  بر ۲ هزار و ۷۰۰ متر فضای مسقف به همراه سرویس بهداشتی مناسب برای زائرین حسینی فراهم شد.

  رمضانی بیشترین مراجعه کنندگان را افراد بومی معرفی کرد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی این موکب از جمله مداحی، تواشیح، برگزاری نماز جماعت، دکلمه، قصه نویسی، خاطره گویی، نقاشی، زیارت عاشورا، دعای توسل، دعای ندبه و سخنرانی بوده است.

  وی میزان رضایتمندی زائرین از خدمات آشپزی موکب شهدا سوادکوه را عالی ارزیابی کرد و افزود: بهره‌برداری از بهترین تیم آشپزی باعث رضایت ۹۰ درصدی زائران حسینی در کربلا شد.

  مسؤول موکب شهدا سوادکوه ادامه داد: در بخش پذیرش خدمات‌دهی با شماره‌گذاری افراد بود به عنوان مثال برای پیداکردن افراد در هنگام شب نیازی به برهم زدن آرامش زائرین نبود و از طریق شماره‌ها فرد مورد نظر شناسایی و فراخوان می‌شد.

  رمضانی یادآور شد: در بخش تاسیسات اقداماتی از جمله تامین برق به وسیله ژنراتور، تامین آب به وسیله لوله‌کشی به طول ۱۰۰ متر و ذخیره آن به وسیله ۳ منبع بزرگ بوده است.

  برچسب ها :

  نظرات