آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ , Wednesday 27 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108121
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مقتدی الصدر:

  زندان‌های عراق باید از مفسدان و تروریست‌ها پر شود

  به گزارش آوای شمال؛

  مقتدی الصدر: زندان‌های عراق باید از مفسدان و تروریست‌ها پر شود

  آوای شمال/ «مقتدی الصدر»، رهبر جریان الصدر عراق طی بیانیه‌ای، برگزاری تظاهرات در روزهای آینده را حق معترضان عراقی دانست.

  در این بیانیه که صفحه «صالح محمد العراقی»، از افراد نزدیک به الصدر در فیس‌بوک منتشر کرده، رهبر جریان الصدر عراق، پیام خود را به معترضان عراقی ارسال کرده است.

  مقتدی الصدر در این بیانیه خطاب به معترضین در عراق گفته است: «شاید عزمتان را جزم کرده‌اید که بیست و پنجم ماه میلادی جاری  (اکتبر) تظاهرات بر پا کنید؛ این یکی از حقوق شماست».

  رهبر جریان صدر بدون آنکه مشخصاً از کسی نام ببرد، مدعی شده است که «سیاسیون» و «دولتی‌ها» هم‌اکنون در حالت ترس و اضطراب به سر می‌برند و از گسترش دامنه تظاهرات مردمی هراس دارند.

  به زعم صدر، سیاسیون عراق با وعده‌های خود به دنبال «ساکت کردن» معترضان هستند، ولی چه در گذشته و چه در آینده نمی‌توانند اوضاع را کنترل کنند، چرا که وقت آن به سر آمده است.

  مقتدی صدر در این بیانیه دولت را متهم به ناتوانی در اجرای اصلاحات کرده  است. او از مردم عراق خواسته برای رسیدن به اصلاحات متحد شده و از تفرقه بپرهیزند.

  صدر اعتراضات سه روز اخیر در لبنان را نیز الهام گرفته از تظاهرات عراقی‌ها دانست و گفت که «باید بدانید که شما در برابر چشمان همه جهانیان هستید و [مورد آزمایش قرار گرفته‌‌اید].

  رهبر جریان الصدر گفته معترضان برای اینکه از فساد آزاد شوند، باید خود را اصلاح کنند، سپس صدای خود را برای اصلاحات بالا ببرند.

  او از وجود فاسدان در عراق انتقاد کرد و گفت که مردم عراق برای رهایی از فساد و فاسدین، باید آزاده باشند.

  رهبر جریان صدر عراق به معترضان گفت اگر به دنبال توقف «انقلاب» خود هستند، می‌توانند از طریق صندوق‌های رأی «انقلاب دیگری» رقم بزنند.

  او از ارتش عراق خواسته، از مقابله با معترضان پرهیز کند؛ چرا که آن‌ها فرزندان و برادران ارتشی‌ها بوده و در بین آن‌ها نه داعشی است و نه اشغالگر.

  صدر به ارتش عراق توصیه کرد و گفت: «مبادا سلاح‌های خودتان را به سمت فرزندان و برادرانتان نشانه رویدو مبادا زندان‌ها را با آن‌ها پرکنید. زندان‌ها برای فاسدان و تروریست‌ها است».

  برچسب ها :

  نظرات