آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ , Tuesday 26 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108077
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  مراسم تشییع پیکر استاد دهلوی آغاز شد

  به گزارش آوای شمال؛

  مراسم تشییع پیکر استاد دهلوی آغاز شد

  آوای شمال/ مراسم تشییع پیکر زنده یاد استاد حسین دهلوی آهنگساز و موسیقیدان صاحب نام موسیقی ایرانی صبح امروز یکشنبه ۲۸ مهر در تالار وحدت تهران در حال برگزاری است.

  حمیدرضا نوربخش، سید عباس عظیمی،احمد بهروزی نیا، احمد صدری، حسین علیزاده، هوشنگ کامکار، علی ترابی، شهرام صارمی، مزدا انصاری، داریوش پیرنیاکان، علی ثابت نیا، محمود بنفشه خواه، بیژن بیژنی، عباس خوشدل ، اسماعیل تهرانی، حسن ریاحی، محمد اله یاری فومنی، مهدی آذر سینا، محمد سریر،  جاوید مجلسی، علی مرادخانی، امیر عباس ستایشگر، افلیا پرتو،کیوان ساکت، سید محمد مجتبی حسینی، سعید ثابت، داود گنجه ای، کامبیز روشن روان، پری ملکی، وارطان ساهاکیان، فاضل جمشیدی، میلاد عمرانلو، جمله هنرمندانی هستند که در این مراسم حضور دارند.

  محمد سریر آهنگساز و عضو شور ای عالی خانه موسیقی ایران در ابتدای این مراسم گفت: امروز آمده ایم با هنرمندی وداع کنیم که بیش از شش دهه ستونی بسیار استوار در موسیقی ملی ایران بود و برای حفظ و گشترش این موسیقی بسیار زحمت کشید. این ایستادگی در تمام این سالها توسط استاد حسین دهلوی انجام گرفت. او در زمینه های مختلف موسیقی کارهای بسیاری را انچام دادند تا بتوان بسترذ مناسبی رابرای موسیق یملی ایران فراهم کرد. او دلسوزانه دنبال ریشه ها بود و بر پایه همین ریشه ها بود که مبانی نوین موسیقی ایران را پی ریزی کرد. مهم این بود که وی نمی خواست در گذشته بماند  برای تداوم این پایه ها به تحول جامعه نگاه می کرد و در اندیشه ارتقای موسیقی ایرانی بود که با زمانه خود پیش رود.

  وی افزود: آننچه برای من قابل توجه بود، توجه به تربیت هنرمندانی بود که به موسیقی ملی ایران علاقه داشتند. این اعتقاد چه در دانشگاه و چه در هنرستان موسیقی در استاد دهلوی وجود داشت. او یگانه زمان خود بود که با اخلاقی هنری که داشتند همواره تلاش های بسیار زیادی در عرصه موسیقی انجاک داد. قطعا دوره مدیریت حسین دهلوی در هنرستان موسیقی ملی یکی از درخشان ترین دوره های مدیریتی این مجموعه بود. او همراه با هنر اخلاق و منش هنری را پی گیری می کرد و این امر نشانی از ادراک او بود که از هنر به عنوان یک فهم عمومی در ارتقای اخلاق استفاده می کرد. من اندیشه او را قدر می گذارم و امیدوارم نسل آتی بتوانند از حضور ارجمند ایشان و آثارشان استفاده کنند. امیدوارم در آینده یاد گرامی خاطره ایشان در ما وجود داشته باشد.

  مراسم یادبود این هنرمند فقید موسیقی ایرانی نیز روز دوشنبه ۲۹ مهر ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب تهران برگزار خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات