آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107971
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  فرود اضطراری «بوئینگ ۷۳۷» در شرق روسیه

  یک فروند بوئینگ 737 در شرق روسیه به دلیل احتمال وجود مواد منفجره در داخل هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد.

  فرود اضطراری «بوئینگ 737» در شرق روسیه

  آوای شمال/ یک فروند هواپیمای آمریکایی «بوئینگ ۷۳۵» که از شهر «اولان-اوده» مرکز استان «بوریاتیا» در شرق سیبری روسیه به سمت مسکو در حرکت بود، ظاهراً مجبور شده تا در شهر «کراسیونارسک» روسیه به دلیل وجود یک وسیله انفجاری در داخل هواپیما، فرود اضطراری انجام دهد.

  طبق گزارش منابع روس، این بوئینگ متعلق به هواپیمایی «اسمارتاویا» بوده است که قبل از فرود اضطراری به مدت سه ساعت در هوا بوده است.

  بنا به گفته یکی از نمایندگان این شرکت هواپیمایی، پلیس محلی فرد مرتبط با این حادثه را که ظاهراً یکی از مسافرانی بوده که تأخیر داشته را رهگیری و دستگیر کرده است.

  بنا به گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، هفته گذشته، یک فروند هواپیمای «آنتونوف ۱۲» در فرودگاه «کالتسو» در شهر «یکاترینبورگ» روسیه به دلیل نقض شاسی وادار به فرود اضطراری شد که هواپیما بعد از فرود آتش گرفت که البته تلفاتی برجای نگذاشت.

  از طرف دیگر، حادثه دیگری در منطقه کراسیونارسک به وقوع پیوسته است که در آن سد یک مخزن آب متعلق به یک شرکت معدن طلا در نزدیکی شهرکی واقع در این منطقه به کشته شدن دستکم ۱۱ نفر منتهی شده است.

  خبرگزاری روسی تاس درباره این حادثه گزارش کرد، هواپیمای اسمارتاویا در کراسیونارسک بعد از آن فرود اضطراری موفقیت‌آمیزی انجام داد که گزارش‌هایی از بمب‌گذاری در داخل هواپیما دریافت کرد.

  یکی از منابع خبرگزاری تاس می‌گوید که تماس تلفنی با این پیام که هواپیما بمب‌گذاری شده است، از سوی یک فرد ناشناس از شماره تلفنی از شهر اولان اوده درست لحظاتی بعد از بلند شدن هواپیما از باند فرودگاه صورت گرفت.

  بنا به گفته منابع آگاه، سرویس‌های امنیتی در حال بررسی هواپیما هستند و بعد از انجام بررسی‌های کامل قرار است، هواپیما به سمت مقصد حرکت کند.

  برچسب ها :

  نظرات