آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107952
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  توافق کشورهای همسود در زمینه مبارزه با تهدیدات معاصر در فضای مجازی

  نمایندگان دیپلماتیک کشورهای همسود در زمینه تشدید همکاری در زمینه مبارزه با تهدیدات معاصر در شبکه‌های اجتماعی به توافق رسیدند.

  توافق کشورهای همسود در زمینه مبارزه با تهدیدات معاصر در فضای مجازی

  آوای شمال/ در دوشنبه، رایزنی‌های وزارتخانه‌های خارجه کشورهای همسود با موضوع همکاری‌ در حوزه رسانه و اطلاع رسانی در تاریخ ۱۷ تا ۱۸ ماه اکتبر به میزبانی تاجیکستان برگزار شد.

  بنابر گزارش پایگاه اطلاعاتی وزارت امور خارجه تاجیکستان، رایزنی های مذکور تحت ریاست این کشور در شهر دوشنبه صورت گرفت.

  شرکت کنندگان این رایزنی در زمینه سیاست خارجه، افکار عمومی و رسانه ها بحث و تبادل نظر کردند.

  طرفین همچنین در مورد فعالیت خدمات اطلاعاتی وزارتخانه های امور خارجه در زمینه سازماندهی رویدادهای رسانه ای و هماهنگی فعالیت ها در این زمینه بحث و تبادل نظر کردند.

  شرکت کنندگان طی این نشست در مورد فعال سازی همکاری نهادهای دیپلماتیک کشورهای عضو در زمینه مبارزه با تهدیدات معاصر در شبکه های اجتماعی به توافق رسیدند.

  در چارچوب رایزنی های مذکور همچنین رایزنی های وزارتخانه های امور خارجه کشورهای تاجیکستان و روسیه در زمینه پوشش اطلاعاتی سیاست خارجی و کار با رسانه ها در سطح روسای دپارتمان های ذیربط انجام گرفت.

  سازمان کشورهای مستقل مشترک‌المنافع پس از فروپاشی شوروی سابق شکل گرفت و اولین نشست این سازمان آگوست سال ۱۹۹۳ میلادی برگزار شده است.

  بیانیه تأسیس این سازمان ۲۱ دسامبر ۱۹۹۱ (۲۰ آذر ۱۳۸۰) در «آلماتی» منتشر و توسط سران کشورهای شرکت کننده در نشست از جمله آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و اوکراین امضا شد.

  گرجستان ۸ اکتبر ۱۹۹۳ (۱۶ مهر۱۳۸۲) به دنبال موافقت رؤسای جمهور کشورهای عضو با درخواست عضویت این کشور در این سازمان به عضویت سازمان کشورهای مستقل مشترک‌المنافع درآمد.

  برچسب ها :

  نظرات