آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 7 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107910
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  نظافت کربلا با حضور ٨۵٠ پاکبان/ استقرار ۶٠ آتش‌نشان در شهر کربلا

  نماینده معاونت خدمات شهری در شهر کربلا از حضور ٨۵٠ پاکبان و ۶٠ آتش‌نشان در این شهر برای پاکیزگی معابر و تأمین ایمنی زائران خبر داد.

  آوای شمال/ روح الله بیداد در حاشیه حضور خبرنگاران در محل اسکان کارگران خدمات شهری مستقر در کربلا با بیان اینکه حدود هزار نفر از خدام‌الحسین با عناوین مختلف در این شهر مشغول خدمات رسانی هستند، اظهار کرد: ۸۵۰ نفر از این افراد مسؤولیت نظافت و رفت و روب را برعهده دارند و ۶۰ نفر هم به عنوان آتش‌نشان در این کاروان حضور دارند.

  وی گفت: گروهی از شرکت شهر سالم نیز به طور مرتب بهداشت و‌ سلامت کارگران حاضر در کربلا را پایش می‌کنند؛ ضمن اینکه شرکت شهر سالم برای اولین بار قبل از اعزام کارگران خدمات شهری، سلامتی کارگران را از حیث سن و بیماری‌های خاص پایش کرد و حدود ۱۸۰ نفر بر اساس همین پایش‌ها امکان حضور در مراسم اربعین را پیدا نکردند.

  بیداد ادامه داد: به همین دلیل امسال مورد خاصی از بیماری در میان کارگران گزارش نشد و بخش قابل توجهی از داروهایی که از سوی این شرکت به محل اسکان کارگری انتقال داده شد، بلااستفاده باقی ماند.

  وی با اشاره به تعداد تجهیزات انتقال داده شده به کربلا تصریح کرد: حدود ۳۰۰ مخزن ۱۱۰۰ لیتری، ۲۵۰ عدد مخزن ۲۴۰ لیتری، ۱۸۵ عدد مخزن ۱۲۰ لیتری، ۱۵ تن کیسه زباله به علاوه جارو، لباس فرم، ماسک و دستکش برای خدمات رسانی به شهر کربلا منتقل شد.

  بیداد با بیان اینکه تعدادی از مخازن ۱۱۰۰ لیتری بعد از اتمام مراسم نزد شهرداری کربلا باقی می‌ماند تا فضاهایی که امکان دسترسی به آنها برای شهرداری تهران وجود نداشت نظافت شوند، گفت: واقعیت این است که اگر ۱۵ تن کیسه زباله از سوی شهرداری توزیع نمی‌شد امروز مردم روی تلی از زباله در کربلا راه می‌رفتند.

  نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در کربلا در پاسخ به سؤالی درباره میزان زباله جمع‌آوری شده در این شهر عنوان کرد: به طور معمول، روزانه هزار و ۲۰۰ تن زباله در شهر کربلا تولید و جمع‌آوری می‌شد که این میزان در این روزها به حدود ۸ هزار تن افزایش پیدا کرد. پیش‌بینی می‌کنیم با نزدیک شدن به روز اربعین، این میزان به ۹ تا ۹ هزار و‌ پانصد تن برسد.

  بیداد با بیان اینکه نیروهای خدماتی در دو شیفت از ساعات ۷ تا ۱۴ و ۱۴ تا ۲۰، اقدامات مربوط به نظافت کربلا را انجام می‌دهند، به روند انتخاب کارگران پرداخت و تصریح کرد: برای انتخاب کارگران فراخوان داده شد و در نهایت تنها نیروهای پاکبان با تأکید بر انتخاب افرادی که به طور معمول امکان حضور آنها در کربلا وجود ندارد، انجام شد.

  برچسب ها :

  نظرات