آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107908
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  «خستگی و خواب آلودگی» عامل ۶۰ درصد تصادفات در محورهای تردد زوار اربعین

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در 48 ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی که در نهایت منجر به واژگونی و انحراف به چپ خودرو شده است، عامل 60 درصد تصادفات در محورهای مواصلاتی تردد زوار اربعین بوده است.

  آوای شمال/ سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در تشریح خبر فوق، اظهار داشت: امسال ۹۷ درصد زائران از مرز زمینی و ۳ درصد از طریق هوایی به عتبات عالیات مشرف شده‌اند.

  وی در مورد جزئیات سفر زمینی زوار اربعین حسینی افزود: ۵۶ درصد از زوار از مرز مهران، ۲۵ درصد از مرز شلمچه، ۱۱ درصد از مرز چذابه و ۵ درصد از مرز خسروی برای تشرف به عتبات عالیات عازم عراق شده‌اند.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه  امسال بیش از ۶۰ درصد از زائران از خودروی شخصی برای حضور در مرزهای چهارگانه استفاده کرده‌اند، ادامه داد: بیشترین تردد وسائل نقلیه در موج رفت را در مرز مهران شاهد بودیم و هم زمان با آغاز و افزایش موج بازگشت، تردد در این محور، ترافیکی سنگین، نیمه‌سنگین و پر حجم است.

  سردار هادیانفر در تشریح وضعیت راه‌ها بیان کرد: ترافیک در محور خسروی ـ کرمانشاه روان و طبیعی است و بار سنگین ترافیکی در این محور نداریم.

  وی ادامه داد: در مرز مهران با توجه به افزایش موج بازگشت زوار، ترافیک در مواقعی سنگین و کند است و در  برخی بازه‌های زمانی کوتاه  به صورت مقطعی محور مهران ـ ایلام  یک طرفه می‌شود و با اتخاذ این تصمیم، ترددها در این محور هر چند نیمه سنگین اما روان می‌شود.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: تاکنون تصمیمی برای یک طرفه شدن مسیر مهران ـ ایلام اتخاذ نشده است، اما اگر بار بازگشت زائران به شهر ایلام سنگین شود این محور یک طرفه شده و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

   وی ادامه داد: در ۴۸  ساعت گذشته، خواب آلودگی و خستگی که در نهایت منجر به واژگونی و انحراف به چپ شده است، عامل ۶۰ درصد تصادفات بوده است.

   سردار هادیانفر تأکید کرد: رانندگان از شتاب و عجله در رانندگی پرهیز و با صبر و حوصله رانندگی کنند و هر ۲ ساعت یکبار ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

  وی گفت: توقفگاه‌ها و استراحتگاه‌های موقتی در طول مسیر تردد برای زوار پیش بینی شده و رانندگان در صورت احساس خستگی، حتما پس از استراحت کافی، رانندگی کنند.

  برچسب ها :

  نظرات