آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 31 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107902
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  تغییر آرایش پایانه مسافربری مازندران/سهم ۴۰ درصدی ناوگان در جابجایی زائران

  معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: آرایش پایانه مسافربری برکت مازندران از شب گذشته تغییر پیدا کرده که زائران مازندرانی ابتدا از مرز مهران به سمت همدان و بعد به مازندران هدایت می‌شوند.

  آوای شمال/ علی نصیری امروز درباره وضعیت اعزم زائران اربعین توسط ناوگان اتوبوس اظهار کرد: از آغاز اعزام زائران اربعین در مازندران حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ زائر با هزار سرویس به مقصد مهران منتقل شدند.

  وی با بیان اینکه درحال حاضر بیشتر در مسیر بازگشت هستند، افزود: جابه‌جایی زائران به‌صورت مستقیم از مرز مهران صورت می‌گیرد.

  معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اشاره به تغییر آرایش پایانه مسافربری برکت مازندران از شب گذشته اضافه کرد: سیستم به‌گونه‌ای تعریف شده که زائران مازندران ابتدا از مرز مهران به سمت همدان نسبت به مازندران هدایت می‌شوند.

  نصیری بیان کرد: یکی از تعهدات استان‌ها این بوده باید اتوبوس برگشت زائران را تأمین کنند که از شب گذشته زائران با ورود به مرز مهران به سمت همدان و سپس مازندران حرکت می‌کنند و کانکس مازندران در همدان مشخص است.

  وی با اعلام اینکه از شب گذشته ۶۰ دستگاه اتوبوس به استان همدان اعزام کردیم، تصریح کرد: برای بازگشت با توجه به شرایط موجود وضعیت عادی است و مشکل خاصی در این زمینه نداریم.

  معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران  یادآور شد: سهم ناوگان اتوبوس در جابه‌جایی زائران اربعین امسال در استان ۳۵ تا ۴۰ درصد است.

  نصیری در بخش دیگری از سخنان خود درباره نرخ بلیت و سوءاستفاده‌هایی که در این زمینه صورت می‌گیرد، اظهار کرد: لازم است زائران درصورت مواجهه با هرگونه مشکلی با شماره ۳۰۰۰۱۴۱ اعلام کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن برخورد جدی صورت گیرد که در این صورت مبالغ اضافه برگردانده خواهد شد.

  وی با بیان اینکه نرخ بلیت‌ها را سازمان تعیین نمی‌کند، تصریح کرد:  برای برگشت نرخ اتوبوس‌های عادی ۴۴ نفره ۹۵هزار تومان، اتوبوس کلاسیک ۳۲ نفره  مبلغ ۱۳۵هزار تومان و برای اتوبوس ۲۵ نفره مخصوص وی ای پی  نرخ ۱۷۵ هزار تومان اعلام شده است که نرخ معقولی است.

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران ادامه داد: اگر زائران با نرخ بیشتر مواجه شدند می‌توانند علاوه بر شماره اعلام شده به کانکس مستقر در استان همدان اعلام کرده و باید شماره بلیت را همراه خود داشته باشند.

  برچسب ها :

  نظرات