آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107887
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  خدمات‌رسانی موکب‌داران به برکت خون شهداست

  مسؤول موکب فاطمه الزهرا(س) بابل با تاکید بر اینکه باید جایگاه مازندران در مراسم اربعین تقویت شود، گفت: خدمت‌رسانی امروز موکب‌داران به برکت خون شهداست و در واقع رهروان واقعی اربعین شهدای مدافع حرم هستند.

  آوای شمال/  محمدحسین طبرستانی صبح امروز در جمع خبرنگاران در کربلای معلی در تشریح وضعیت خدمات‌رسانی موکب اظهار کرد: ۲ ورزشگاه به مساحت ۱۰ هزار و هشت هزار مترمربع با ۲ موکب مستقل درمانی فضایی را برای استقرار ۳ هزار و ۲۰۰ تن از خواهران و چهار هزار و ۲۰۰ نفر از برادران مهیا کرده است.

  وی از پذیرایی زائرین با سه وعده غذایی گرم به همراه میان وعده خبرداد و تاکید کرد: پخت روزی حدود ۳۰۰ کیلو بامیه و پخت یک تن قطاب تاکنون از میان‌وعده غذایی است که برای زائرین مهیا شده و می‌شود.

  مسؤول موکب فاطمه الزهرا(س) بابل از وجود ۷۵ پزشک اورژانس، جراح و دندانپزشک و ۳۱۳ نفر خادم مرد و زن در موکب خبر داد و افزود: برگزاری ۲۲ جلسه فرهنگی، مراکز ماساژ درمانی، حجامت، خیاطی، کفاشی و مهدکودک خواهران از دیگر امکاناتی است که در این موکب به زوار ارائه شده است.

  طبرستانی با بیان اینکه موکب فاطمه‌الزهرا شهرستان بابل ۶ سال سابقه فعالیت در اربعین و کربلای‌معلی را داشته است، خاطرنشان کرد: دو مجموعه دیگر که از شعبات مستقل این موکب هستند به ترتیب یکی در خیابان شارع قزوینی و دیگری در خلال مسیر پیاده‌روی، مستقر و آماده خدمت‌رسانی به زائرین هستند.

  وی با تاکید بر اینکه باید جایگاه مازندران در مراسم اربعین تقویت شود، تصریح کرد: خدمت‌رسانی امروز موکب‌داران به برکت خون شهداست و در واقع رهروان واقعی اربعین شهدای مدافع حرم هستند.

  مسؤول موکب فاطمه الزهرا(س) بابل مازندران را جزء ۶ استان دارنده بیشترین زائر معرفی کرد و با بیان اینکه مسؤولین باید قدر و ارزش مردم استان را بیش از پیش بدانند، گفت: باید مسؤولین ظرفیت و بستر حضور حداکثری مردم را فرآهم کنند تا در تاریخ بعدها به نام متوکلین عباسی از آن‌ها یاد نشود.

  طبرستانی با بیان اینکه اگر به دنبال خط امام، ولایت، دین حق و پیرو سیدالشهدا (ع) هستیم باید زیارت اربعین را تسهیل کنیم، خاطرنشان کرد: مسئولین با فرآهم کردم بسترها باید به زوار امام حسین (ع) کمک کنند تا زائر به موقع رسیده و حضور مناسبی را تجربه کند.

  وی مستقر در کربلای معلی درباره برنامه‌های این موکب برای روز اربعین اظهار کرد: برنامه دسته روی هیئت، شب جمعه از محل موکب با مداحی مداحان شهرستان شروع شده و به سمت شارع عباسیه و سپس قبله گاه امام و نهایت داخل حرم ختم می‌شود.

  مسؤول موکب فاطمه الزهرا(س) بابل گفت: سخنران مراسم صبح اربعین موکب فاطمه‌الزهرا شهرستان بابل، علیرضا پناهیان و مداح مراسم سعید حدادیان است.

  برچسب ها :

  نظرات