آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10786
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  برگزاری کنگره جهاد عشایر خوزستان در ۱۱ و ۱۲ اسفند

  آوای شمال/ سردار شاهوارپور فرمانده سپاه خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج عشایری از برگزاری کنگره عشایر جهاد خوزستان در ۱۱ و ۱۲ اسفند خبر داد. وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ سال پیش براساس فتوای مرجعیت سید کاظم یزدی، عشایر خوزستان در یک اقدام بی‌بدیل با متجاوزان انگلیسی به مقابله پرداختند، افزود: عشایر همواره […]

  آوای شمال/ سردار شاهوارپور فرمانده سپاه خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج عشایری از برگزاری کنگره عشایر جهاد خوزستان در ۱۱ و ۱۲ اسفند خبر داد.

  وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ سال پیش براساس فتوای مرجعیت سید کاظم یزدی، عشایر خوزستان در یک اقدام بی‌بدیل با متجاوزان انگلیسی به مقابله پرداختند، افزود: عشایر همواره در طول تاریخ استکبارستیز بوده‌اند و در حفاظت از مرزهای ایران، جانانه ایستادگی کرده‌اند که این موارد در طول تاریخ خودنمایی کرده است.

  فرمانده سپاه خوزستان تصریح کرد: به همین منظور یکصدمین سال بزرگداشت شهدای این واقعه و معرفی شهدای عزیز این درگیری تاریخی و دلدادگی مردم و عشایر عزیز به دین، ولایت و آب و خاک و وطن، تبیین و بازخوانی می‌شود.

  وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مطلوب در این زمینه خاطرنشان کرد: از جمله این اقدامات می‌توان به چاپ کتاب، بروشور، گاهنامه، تهیه مستند و همچنین تهیه نمایش از صحنه های اتفاق افتاده در این درگیری بین عشایر و نیروهای انگلیسی که به صورت زنده در محل کنگره پخش می‌شود، اشاره داشت.

  سردار شاهوارپور با ذکر این نکته که از مقام معظم رهبری درخواست شده که برای این کنگره در صورت صلاحدید، پیامی صادر فرمایند و ایشان همیشه به مردم استان خوزستان و عشایر سراسر کشور عنایتی خاص داشتند.

  فرمانده سپاه خوزستان ضمن تشکر از ریاست سازمان بسیج و ریاست سازمان بسیج عشایر جهت حمایت و پشتیبانی از برگزاری این کنگره، به تشکیل ستادی در استان خوزستان به سرپرستی آیت‌الله جزائری اشاره کرد و افزود: در این ستاد، استاندار محترم خوزستان و معاونین‌اش وارد کار شده‌اند و تقسیم کارها صورت گرفته است و هر کجا که لازم بوده است، مسئولین استان حضور داشته‌اند.

  وی در پایان به حضور مدعوین از سایر کشورها به خصوص عشایر عراق اشاره داشت و حضور مدعوین را در کنگره جهت معرفی الگو به آنان و سایر کشورها مفید دانست.

  برچسب ها :

  نظرات