آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107837
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  حمایت مصر از تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه

  دولت مصر ضمن ابراز نگرانی از حمله ترکیه به شمال سوریه، بر حمایت از تحریم‌های آمریکا علیه این کشور تأکید کرد.

  حمایت مصر از تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه

  آوای شمال/ وزارت خارجه مصر امروز (پنجشنبه) در بیانیه‌ای از حمله ترکیه به خاک سوریه، نقض قوانین بین‌المللی و پیامدهای خطرناک آن بر اوضاع انسانی اعم از کشته و آواره شدن ده‌ها هزار نفر ابراز نارضایتی و نگرانی کرد.

  در این بیانیه آمده است که حمله ترکیه به سوریه، تأثیرات منفی بر روند حل‌وفصل سیاسی در سوریه خواهد داشت.

  به نوشته وبگاه «الیوم‌السابع»، وزارت خارجه مصر همچنین تأکید کرد که موضع اتحادیه اروپا درباره حمله ترکیه روشن و تأکیدی بر مخالفت و محکومیت این حمله است.

  در این بیانیه آمده : «مصر از مواضع اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر مخالفت با تجاوزات مستمر ترکیه به خاک سوریه و اعمال تحریم‌های اولیه بر نظام ترکیه با هدف وادار کردن این کشور به دست کشیدن از سیاست‌های تجاوزکارانه خود حمایت می‌کند.»

  وزارت خزانه‌داری آمریکا بامداد سه‌شنبه در اعتراض به عملیات ترکیه، دو وزارتخانه ترکیه (دفاع و انرژی)، را به همراه سه وزیر دفاع، انرژی و کشور تحریم کرد.

  دولت ترکیه در تاریخ هفدهم مهر اعلام کرد که در راستای ایجاد منطقه امن جهت اسکان بیش از دو میلیون پناهنده سوری در این منطقه و دور کردن «گروه‌های تروریست» از مرز خود، عملیات نظامی با اسم رمز «چشمه صلح» را آغاز کرده است.

  بعد از آغاز این عملیات، شبه‌نظامیان کُرد سوری، به توافق با دولت سوریه به منظور استقرار نیروهای ارتش این کشور در شرق رودخانه فرات، تن دادند. این توافق با وساطت روسیه حاصل شد.

  نیروهای ارتش سوریه و نیروهای امنیتی روس (پلیس نظامی) از دوشنبه این هفته در شهرهای منبج، عین عیسی و برخی مناطق مستقر شده‌اند و طی روز چهارشنبه(دیروز) نیز وارد شهرهای رقه و عین العرب (یا همان کوبانی) شدند.

  برچسب ها :

  نظرات