آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107811
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ازبکستان و آذربایجان تفاهم‌نامه همکاری گردشگری امضا کردند

  کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و انجمن گردشگری آذربایجان در زمینه تحکیم بیش از پیش همکاری‌های گردشگری یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

  ازبکستان و آذربایجان تفاهم‌نامه همکاری گردشگری امضا کردند

  آوای شمال/ در تاشکند،کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و انجمن گردشگری آذربایجان در زمینه تحکیم بیش از پیش همکاری‌های گردشگری یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

  این تفاهم نامه همکاری را «الغبیک اعظم اف» معاون رئیس کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و «ناهید باقراف» رئیس انجمن گردشگری آذربایجان به امضا رساندند.

  این تفاهم نامه همکاری های متقابل بین طرفین در زمینه توسعه گردشگری از جمله سازماندهی سفرهای گردشگری متقابل، ارائه خدمات گردشگری و تبلیغ فعال پتانسیل گردشگری با هدف افزایش تعداد گردشگران را در نظر دارد.

  معاون رئیس کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان گفت: هدف از امضای این تفاهم‌نامه پیش از هر چیز افزایش تعداد گردشگران و تبادل با گردشگران دو کشور است.

  وی ادامه داد: طبق برنامه  قرار است با آذربایجان مراسم های مشترک مانند نشست ها، سمینارها، نمایشگاه ها و تورهای رسانه ای سازماندهی کنیم.

  رئیس انجمن گردشگری آذربایجان نیز گفت: امضای این تفاهم نامه برای ما یک رویداد مهم محسوب می شود.

  باقراف ادامه داد: انجمن گردشگری آذربایجان به فعالیت خود در زمینه توسعه تبلیغات پتانسیل گردشگری این کشور در تمام جهان از جمله در بین کشورهای همسایه ادامه می‌دهد.

  وی افزود: سازماندهی مراسم های گردشگری برای گردشگران آذربایجان و ازبکستان جالب خواهد بود. اطمینان داریم که در نتیجه اجرای این اقدامات می توانیم تعداد گردشگران را افزایش دهیم.

  آذربایجان یکی از همکاران بزرگ ازبکستان می باشد. مبادلات بازرگانی ازبکستان و آذربایجان در سال ۲۰۱۸ میلادی در سطح ۴۳ میلیون و ۹۴۸ هزار دلار قرار گرفته است.

  هر دو کشور از اعضای کشورهای ترک زبان هستند.

  برچسب ها :

  نظرات