آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107785
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  برگزاری هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس وزارت خارجه قرقیزستان

  هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس وزارت امور خارجه قرقیزستان در آکادمی دیپلماسی این کشور با حضور مقامات سیاسی، فرهنگی و علمی قرقیز برگزار شد.

  برگزاری هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس وزارت خارجه قرقیزستان+تصاویر

  آوای شمال/ در بیشکک، در آکادمی دیپلماسی قرقیزستان مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس وزارت امور خارجه این کشور برگزار شد.

  در حاشیه این مراسم کنفرانس با موضوع دستاورد‌های دیپلماسی جمهوری قرقیزستان با حضور کارشناسان، مقامات وزارت امور خارجه، سفرای قرقیز و دانشجویان این آکادمی برپا شد.

  مقامات مذکور در این نشست گزارشات خود درباره دیپلماسی قرقیزستان و برنامه‌های فعلی وزارت امور خارجه را قرائت کردند.

  کارشناسان تقویت روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با کشورهای همسایه، ادامه فعالیت در چارچوب سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای، خاورمیانه و غیره را اولویت سیاست خارجه قرقیزستان عنوان کردند.

  شایان ذکر است که نهاد دیپلماتیک قرقیزستان در تاریخ یکم فوریه سال ۱۹۴۴ تأسیس شد اما به دلیل حکومت شوروی سابق اختیارات گسترده در زمینه برقراری تعاملات مستقیم با کشورهای مختلف را نداشت.

  در ادامه در سال ۱۹۷۸ بستر حقوقی وزارت امور خارجه جمهوری شوروی قرقیزستان فراهم شد و این نهاد حق امضا و انصراف توافقنامه‌های دوجانبه با کشورهای ثالث را بدست آورد.

  همچنین تاریخ  آغاز به کار وزارت امور خارجه معاصر جمهوری قرقیزستان پس از فروپاشی شوروی سابق آغاز یافته است.

  امروز قرقیزستان کشور مستقل است و سیاست خارجه خود را به طور آزادانه اجرا می‌کند.

  جمهور قرقیزستان دارای روابط دوجانبه با کشورهای مختلف است و عضو سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل متحده، سازمان پیمان امنیت جمعی، سازمان همکاری شانگهای، سازمان امنیت و همکاری اروپا، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و غیره می‌باشد.

  برچسب ها :

  نظرات