آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107700
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  عابران پیاده بیشترین قربانیان تصادفات محورهای مازندران/ اصرار بر ساخت پل‌های عابر پیاده ناکارآمد

  122 عابر پیاده در سانحه تصادف رانندگی در محورهای مازندران طی 6 ماهه سال جاری جان باختند و این در حالی است که روز به روز بر تعداد پل‌های عابر پیاده ناکارآمد در محورهای استان سبز می‌شود.

  آوای شمال/ آمار پزشکی قانونی مازندران از افزایش میزان فوتی‌های ناشی از تصادف رانندگی در ۶ ماهه سال جاری خبر می‌دهد.

  در آمار پزشکی قانونی مازندران  به فوت ۱۲۲ نفر از عابران پیاده اشاره شده است که ناکارآمدی پل‌های عابر پیاده یکی از دلائلی این فوتی‌ها می‌تواند مورد ارزیابی قرار گیرد.

  پل‌های غیر قابل استفاده با ارتفاع بسیار بلند که امکان عبور سالمند که بماند! میانسال هم از روی پل وجود ندارد، به دلیل عدم توجه در ساخت پل گاهی کودکان و افراد نوجوان و جوان هم برای عبور از پل‌های عابر پیاده که تعداد آنها هم در طول مسیرهای مختلف استان کم نیست وجود ندارد.

  در بررسی‌ها مهم‌ترین موضوعی که در ارتباط با علت تصادفات مورد نقد و نظر قرار می‌گیرد، بحث فرهنگ رانندگی و انداختن توپ آن در زمین فرهنگ و  نامشخص بودن متولی اصلی آن است.

  برای اثبات ناکارآمدی پل‌های عابر از مدیران متولی درخواست داریم که سر به پل‌های عابر پیاده که تنها قابلیت استفاده تبلیغاتی دارد مراجعه کنند و خودشان درباره کیفیت این پل‌ها به مردم گزارش عملکرد ارائه دهند.

  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، به طور مشخص اعلام کرده است که از ۳۴۷ نفر فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در استان مازندران ۱۲۲ نفر عابر پیاده بودند، عدم استفاده از پل‌های عابر پیاده یکی از دلائل قابل اعتنا در تعداد فوتی‌ها است.

  در سال‌های گذشته یکی از تقاضاهای مردمی ساخت پل‌های عابر پیاده در محلات پر تردد بوده است، اما همان مردم چندان علاقه‌ای به استفاده از پل‌های عابر پیاده را ندارند.

  برخی‌ها عادت کردن که توپ کم کاری‌های خودشان را در زمین فرهنگ انداخته و به راحتی در ارتباط با عدم استفاده از پل‌های عابر پیاده سخن به میان می‌آورند.

  البته رانندگی نامناسب و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی یکی از دلائل تصادفات است و نمی‌توان از کنار آن به راحتی گذشت، باید دقت نظر داشت که بدون تکمیل زیرساخت‌های نمی‌توان به فرهنگ مردم خرده گرفت

  برچسب ها :

  نظرات