آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10768
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اختلاف دولت و مجلس در مورد مسکن اجتماعی/تفاوت با مسکن مهر

  آوای شمال/ نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مسکن ها به دو صورت به مردم واگذار می شود، اول اینکه به صورت استیجاری به آنها واگذار می شود و بعد از ۱۰ سال می توانند این خانه ها را خریداری کنند و یا اینکه به صورت استیجاری تا زمانی که توانایی […]

  آوای شمال/ نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مسکن ها به دو صورت به مردم واگذار می شود، اول اینکه به صورت استیجاری به آنها واگذار می شود و بعد از ۱۰ سال می توانند این خانه ها را خریداری کنند و یا اینکه به صورت استیجاری تا زمانی که توانایی خریداری مسکن را داشته باشند، بتوانند از مسکن های اجتماعی استفاده کنند.

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص تفاوت مسکن اجتماعی با مسکن مهر، گفت: در مسکن مهر یکسره مالکیت به اسم افراد متقاضی شده و فرد مسکن مورد نظر را خریداری می کرد، اما در مسکن اجتماعی بدون اینکه آورده اولیه ای از سوی اقشار آسیب پذیر پرداخت شود، می توانند به صورت استیجاری از مسکن مورد نظر استفاده کنند و بعد از ۵ تا ۱۰ سال می توانند به صورت اقساط این نوع مسکن ها را خریداری کنند.

  وی در خصوص مزیت طرح مسکن اجتماعی اظهار داشت: حسن این طرح این است که نیازی نیست که اقشار آسیب پذیر آورده اولیه ای را برای خرید مسکن داشته باشند و می توانند به صورت استیجاری از این نوع خانه ها استفاده کنند.

  نماینده سنندج ادامه داد: مجلس معتقد است که سالانه به یک میلیون واحد مسکن اجتماعی نیازمندیم، اما دولت معتقد است سالانه به ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار واحد مسکن اجتماعی نیازمند است که این مورد اختلاف مجلس و دولت است.

  علوی افزود: اگر دولت بتواند خانه های خالی را به فروش برساند، میان عرضه و تقاضا مقداری تعادل ایجاد خواهد شد.

  وی در خصوص متولیان مسکن های اجتماعی اظهار داشت: بخشی از این مسکن های حمایتی، کارگری است که مربوط به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی می شود و بخشی نیز مربوط به وزارت راه و شهرسازی است که در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر احداث می شود.

  تیتر: اختلاف دولت و مجلس در مورد مسکن اجتماعی/تفاوت مسکن اجتماعی و مسکن مهر

  لید: عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: دولت معتقد است که سالانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار واحد مسکن اجتماعی برای حمایت از اقشار آسیب پذیر مورد نیاز است، در حالی که مجلس معتقد است سالانه به حدود یک میلیون مسکن اجتماعی برای حمایت از این اقشار نیاز است.

  برچسب ها :

  نظرات