آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 31 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107649
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ مهر, ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مرکز منطقه‌ای درمان مواد مخدر به زودی در ایران ایجاد می‌شود

  سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل در وین، اعلام کرد: مرکز منطقه‌ای درمان مواد مخدر به زودی در ایران و با همکاری دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ایجاد می‌شود.

  مرکز منطقه‌ای درمان مواد مخدر به زودی در ایران ایجاد می‌شود

  آوای شمال/ کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، اعلام کرد: مرکز منطقه‌ای درمان مواد مخدر به زودی در ایران و با همکاری دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ایجاد می‌شود.

  وی افزود: ایجاد این مرکز، در یادداشت تفاهم همکاری بین ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان و دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل که در جریان سفر مومنی دبیرکل این ستاد به وین منعقد شد، مورد توافق قرار گرفته است.

  نماینده دائم کشورمان اظهار داشت: هدف از این یادداشت تفاهم، فراهم آوردن چارچوبی برای تسهیل همکاری‌های طرفین در جهت پیشبرد اهداف مشترک برای ترویج درمان انسانی و مبتنی بر شواهد ناهنجاری‌های حاصل از مصرف مواد مخدر، از طریق تعاملات و گفتگوهای منظم بین جمهوری اسلامی و دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل و همچنین ایجاد سازوکارهای حقوقی جداگانه است.

  غریب آبادی افزود: طرفین، ذیل این یادداشت تفاهمنامه توافق کردند تا مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران به عنوان «مرکز منطقه‌ای پژوهش و ظرفیت سازی» برای ترویج درمان مبتنی بر شواهد ناهنجاری‌های حاصل از مصرف مواد مخدر و ارتقاء بهداشت و ایمنی، تعیین شود. همچنین، این مرکز به ارائه آموزش و ترویج پژوهش در منطقه، در همکاری نزدیک با دیگر موسسات درمان و پژوهش اعتیاد و مواد مخدر در کشور، خواهد پرداخت.

  برچسب ها :

  نظرات