آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107607
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  اجتماع میلیونی اربعین حسینی نمایش عزت و اقتدار

  نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: تقویت حماسه جهانی اربعین، یکی از مصادیق مهم ترویج معروفات است، مراسم باشکوه اربعین بدون هیچ فراخوانی هر ساله برگزار می‌شود.

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران، آیت الله نورالله طبرسی در جلسه ستاد اربعین حسینی اظهار کرد: یکی از مصادیق مهم ترویج معروفات در حال حاضر، کمک و تقویت حماسه جهانی اربعین است.

  وی افزود: مراسم اربعین باید به همان شکل سنتی و در امتداد عزاداری های همراه با شور و شعور حسینی باقی بماند و ادامه یابد، زیرا که خداوند متعال ترویج دینش را به وسیله خون حضرت سیدالشهداء(ع) اراده فرموده است.

  طبرسی با بیان این که این مراسم و همایش باشکوه انسانی بدون هیچ فراخوانی هر ساله و در آستانه اربعین حسینی برگزار می‌شود، گفت: این پیاده روی که در گذشته با هدف زیارت بارگاه ملکوتی سید و سالار شهیدان آغاز شد، امروز به یک اجتماع عظیم جهانی و معروفی بزرگ تبدیل شده است.

  این مسؤول با اشاره به این که راهپیمایی اربعین حسینی از بحث مذهب و آیین فراتر رفته و تنها مختص شیعیان نیست، بیان کرد: افراد پاک طینت و آزاده از مسلمانان و مسیحیان گرفته تا زرتشتی و کلیمی و غیره، گرد هم می‌آیند و یک صدا پیشوا و الگوی آزادگی و جوان‌مردی خود را صدا می‌زنند.

  در ادامه رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران افزود: برخلاف همه تلاش هایی که دشمنان برای ضربه زدن به فرهنگ عاشورا و قیام تاریخی و ماندگار سیدالشهداء می‌کنند، این حماسه در طول سال‌های اخیر به یک خیزش جهانی علیه اردوگاه مستکبران عالم مبدل شده و به فضل الهی هیچ قدرت معاندی قادر به تأثیرگذاری برای توقف و یا تضعیف آن نیست.

  امام جمعه مرکز استان با بیان این که این حرکت عظیم مردمی یک فرصت مغتنم برای رساندن پیام حقانیت اهل بیت(ع) به تمام آزادگان جهان است، خاطرنشان کرد: حضور میلیونی عاشقان حسینی در پیاده روی اربعین امیدبخش تحقق تمدن نوین اسلامی با وجود همه توطئه‌ها و دشمنی های بدخواهان اسلام ناب محمدی(ص) است.

  وی با بیان این که امروز اجتماع عظیم اربعین حسینی تنها یک راهپیمایی ساده نیست، بلکه به یک فرهنگ با عظمت و یک حرکت سیاسی بی بدیل در جهان است، تصریح کرد: این مهم یکی از بزرگترین رویدادهای دینی و فرهنگی در دنیاست که به نماد همبستگی امت اسلامی و تمامی آزادی خواهان عالم تبدیل شده است که مقدمه ساز حکومت جهانی حضرت ولی عصر خواهد شد.

  رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران اذعان داشت: دشمنان از برخی اختلاف نظرهای حاشیه‌ای مسلمانان برای ضربه زدن به پیکره امت اسلامی استفاده می‌کنند، در چنین شرایطی شیعه و سنی باید با کنار گذاشتن هر گونه اختلاف سلیقه حاشیه‌ای به دنبال رسیدن به یک وحدت پایدار برای سربلندی آیین و شریعت اسلام باشند.

  وی خاطر نشان کرد: تجمع میلیون ها انسان آزاده بر گرد حرم حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) در اربعین، مصداق بارز پیروزی خون بر شمشیر است.

  صالحی گفت: موج عظیم مردمی که به بهانه اربعین حسینی ایجاد می شود کاخ های سست و همچون عنکبوت سلطه گران عالم را به لرزه در می آورد.

  وی افزود: حضور عاشقانه و تجمع بیش از بیست میلیون زائر و انسان آزاده از سراسر جهان در حماسه پیاده روی اربعین مصداق بارز پیروزی خون بر شمشیر در عصر حاضر ماست.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران اضافه کرد: اغتشاشاتی در روزهای گذشته در برخی شهرهای عراق که توسط دشمنان جهان اسلام، با هدف تحت تاثیر قراردادن این رویداد بی نظیر جهانی و ایجاد اختلاف بین پیروان اسلام و ملت‌های مسلمان بویژه ایران و عراق رخ داد.

  وی یادآور شد: راهپیمایان حماسه آفرین اربعین، سربازان لشکر حسینی و پیاده نظام جبهه مقاومت اسلامی و همچون خار در چشم آمریکا و نوکران منطقه‌ای آنان هستند و به فضل الهی هر ساله بر شکوه و عظمت این اجتماع بزرگ دینی سیاسی افزوده خواهد شد.

  صالحی در پایان از اصحاب رسانه خواست تا با هوشمندی و ظرافت زوایای پیدا و پنهان این همایش شکوهمند را مورد تبیین و بررسی قرار داده و از نکات ارزشمند جبهه حق بهره برداری لازم را انجام دهند و از نتایج این حماسه بزرگ برای توسعه و ترویج معروفات در طول سال استفاده کنند.

  برچسب ها :

  نظرات