آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107516
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  انتقاد جانشین فرمانده ناجا از اظهارنظر غیر کارشناسی سیاسیون در حوزه سربازی

  آوای شمال/ سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در حاشیه معارفه جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در جمع خبرنگاران درباره وضعیت معافیت ها اظهار داشت: با توجه به تغییرات و ساماندهی‌هایی که در این حوزه انجام داده ایم میزان معافیت پزشکی از ۱۲ درصد به ۹٫۴دهم درصد کاهش داشته است. وی افزود: حدود ۲ سال […]

  آوای شمال/ سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در حاشیه معارفه جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در جمع خبرنگاران درباره وضعیت معافیت ها اظهار داشت: با توجه به تغییرات و ساماندهی‌هایی که در این حوزه انجام داده ایم میزان معافیت پزشکی از ۱۲ درصد به ۹٫۴دهم درصد کاهش داشته است.

  وی افزود: حدود ۲ سال با مجلس شورای اسلامی درباره معافیت ناشی از سوابق ایثارگری گفت وگوهایی داشتیم ، پیرو این موضوع جلسات متعددی تشکیل شد به گونه ای که اواخر سال گذشته در این باره سند توافقی نگارش شد.

  جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: در هر حال در حوزه معافیت ها با اقدامات صورت گرفته روند کاهشی را شاهد هستیم.

  سردار سلیمانی درباره موضع و اظهار نظر برخی سیاسیون درباره خدمت سربازی خاطر نشان کرد: زمانی که یک مدیری قرار است در یک بخش جزئی از سازمانی به کارگیری شود پیش از انتصاب، دوره های آموزشی و … را طی می کند وباید گفت که این مدیر از اختیارات و خطوط قرمز مسؤولیت خود مطلع است؛ اما متأسفانه شاهدیم که در حوزه خدمت سربازی برخی از افراد خواسته یا از روی ناآگاهی اظهار نظر می‌کنند.

  وی افزود: زمانی که یک نفر قرار است وارد عرصه سیاسی شود به خصوص در آستانه انتخابات، اظهار نظرهایی می کند که جای بسی تأمل دارد.

  سردار سلیمانی با اشاره به مواضع برخی سیاسیون در حوزه خدمت سربازی عنوان کرد: این افراد بدون کمترین آموزش در خصوص امنیت ملی کشور نکاتی را می گویند، مواضعی را می گیرند که در عمل آن مواضع یا شدنی نبوده یا به مصلحت کشور نیست.

  جانشین فرمانده ناجا درباره افزایش حقوق سربازان، گفت: قانون مبنای حقوق سربازان را بین ۶۰ تا ۹۰ درصد حداقل حقوق کادر هم تراز نیروهای مسلح بسته به درجه و تحصیلات تعیین کرده است؛ اما در حال حاضر ۲۰ تا ۴۰ درصد از حداقل حقوق کادر هم‌تراز نیروهای مسلح به سربازان وظیفه بر مبنای درجه و تحصیلات ارائه می شود.

  وی افزود: در سال های گذشته هم درباره افزایش حقوق سربازان وظیفه مطالبات و اقداماتی صورت گرفته اما امسال بر مبنای نامه نگاری ها و جلسات با نمایندگان مجلس، ستاد کل نیروهای مسلح به دنبال افزایش حقوق سربازان وظیفه است.

  وی گفت: امیدواریم در لایحه بودجه سال ۹۹ شاهد تغییرات قابل توجه ای در حقوق سربازان وظیفه باشیم ، در هر حال موضوع افزایش حقوق سربازان وظیفه در دستور کار ستاد کل نیروهای مسلح است.

  گفتنی است، پیش از ظهر امروز با حضور سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا، سردار رحمان علیدوست به عنوان جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا معرفی شد.

  برچسب ها :

  نظرات