آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10737
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مشکل تورم و بیکاری رفع شود / ایران طرح خاورمیانه جدید را به هم زد

  آوای شمال/ علی لاریجانی پنج شنبه شب در مصلای شهرستان محمودآباد اظهار کرد: در گذشته عنوان شد که باید نفت را بر سر سفره مردم بیاوریم، شعار غلطی بود چرا که باید درآمد نفتی صرف مسائل اقتصادی شود. وی عدم توسعه صنعت در مازندران را دلیل اصلی بیکاری منطقه دانست و افزود: باید با مردم […]

  آوای شمال/ علی لاریجانی پنج شنبه شب در مصلای شهرستان محمودآباد اظهار کرد: در گذشته عنوان شد که باید نفت را بر سر سفره مردم بیاوریم، شعار غلطی بود چرا که باید درآمد نفتی صرف مسائل اقتصادی شود.

  وی عدم توسعه صنعت در مازندران را دلیل اصلی بیکاری منطقه دانست و افزود: باید با مردم رو راست بود، باید تلاش کنیم دو مشکل تورم و بیکاری را در جامعه رفع کنیم.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه ارتباط مناسب مسئولان اجرایی مازندران، ائمه جمعه و نمایندگان را سبب توسعه هرچه بیشتر این استان دانست و گفت: این مسئله مهمی است که مسئولان مازندران وقت و انرژی خود را معطوف کار و تلاش برای مردم منطقه می‌کنند.

  وی با اشاره به بداخلاقی‌ها و رفتارهای ناپسندیده گذشته برخی از مسئولان اظهار کرد: در گذشته به دلیل همین بداخلاقی‌ها، انرژی مسئولان صرف کش‌مکش‌ها بود اما امروز شاهد هستیم که همدلی مناسبی وجود دارد.

  لاریجانی حفظ روحیه همدلی بین مسئولان را نیاز امروز جامعه تلقی کرد و افزود: مسائل امروز سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی و همچنین شرایط پرالتهاب منطقه باید وحدت مسئولان را دو چندان کند تا مشکلات کشور حل شود.

  وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی شهادت را بالاترین نیکویی دنیا دانست و تصریح کرد: بنا به فرمایش رسول گرامی اسلام (ص) شهادت در راه خدا بالاترین عمل نیک است.

  لاریجانی با اشاره به اینکه عزت‌مندی امروز کشور مرهون رشادت‌های عزیزانی بود که ایران را در دنیا سربلند ساخت و درس بزرگ آزادی‌‌خواهی را به دنیا صادر کرد، گفت: در جنگ نابرابر هشت ساله همه دنیا در کنار عراق و صدام بودند و ایران به تنهایی با دلیرمردی‌های رزمندگان، جنگ را سربلند به پایان رساند.

   وی با بیان اینکه در آن شرایط سخت، ملت سرافراز ایران ایستادگی کرد و این کاری که شهدا کردند مقاومت را در دل مردم تا امروز نیز زنده نگه داشته است، خاطرنشان کرد: در انتهای جنگ همه دنیا به این نتیجه رسیدند که نمی‌توانند در مقابل ایران بزرگ بایستند و به ناچار جنگ را به پایان رساندند و امروز هم به واسطه همان عزت‌مندی هیچ کشوری جرأت تجاوز به ایران را ندارد.

  رئیس قوه‌مقننه با اشاره به تجاوز آمریکا به عراق و افغانستان اظهار کرد: آنها به دنبال حمله به ایران بودند اما این جرأت را به خود ندادند تا چشم طمع به کشورمان داشته باشند.

  وی با بیان اینکه سردمداران آمریکایی به دنبال خاورمیانه جدید بودند، تصریح کرد: ایستادگی ایران به واسطه خون‌های پاک شهدا اجازه این زایمان ناسالم یعنی به وجود‌ آوردن خاورمیانه جدید را نداد.

  لاریجانی ایستادگی ملت را ویژگی اصلی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: همین ایستادگی بود که دشمن را مجبور به مذاکره در برنامه هسته‌ای ایران کرد و شیطنت‌های برخی از مسئولان آمریکایی در پارلمان برای بستن دهان برخی از افراد است اما در نشست‌ها ایران را کشور تأثیرگذار منطقه می‌دانند.

  وی در ادامه به حرکت کشور به سمت پیشرفت اشاره کرد و گفت: امروز همه جمع شده‌ایم تا بگوییم که ما همچنان به آرمان‌های شهدا پایبندیم و این جرأت ادامه دارد.

  لاریجانی به مانور بزرگ جنوب کشور اشاره کرد و افزود: در این مانور نشان دادیم که بر خلیج فارس و تنگه‌هرمز تسلط کامل داریم و هدف‌های مهم اطلاعاتی و عملیاتی در بالاترین سطح خود به نمایش در‌آمد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی حرکت مجاهدان فی‌ سبیل‌الله را زمینه ایجاد حرکت تعالی‌بخش کشور دانست و اظهار کرد: برخی کشورهای منطقه از نظر ذخایر نفت و گاز و از حیث جمعیتی وضعیت مطلوبی دارند اما با یک حرکت تروریستی مضطرب می‌شوند اما ایران بزرگ با حرکت تعالی‌بخش شهدا مقتدر ایستاده است.

  وی همچنین به تحرکات مردم مظلوم یمن اشاره و تصریح کرد: مردم این کشور مسلمان به دنبال حکومتی دموکراتیک هستند اما همگان می‌بینند که آمریکا و سازمان ملل متحد که مایه تأسف دنیا هستند چگونه از این حرکت انقلابی مردم مضطرب شده‌اند و در این موضوع دخالت آشکار می‌کنند.

  لاریجانی افزود: ممکن است در کوتاه مدت بتوانند کاری از پیش ببرند اما این آتشی نیست که به راحتی خاموش شود، چراکه مردم دنیا روحیه ایستادگی را از شهدا و ملت بزرگ ایران درس گرفته‌اند.

  وی توطئه جدید آمریکا را یک حرکت ارتجاعی تلقی کرد و گفت: این اقدام برای جلوگیری از حرکت مردم یمن که شعار اسلام‌خواهی را به دنبال دارد، طراحی شده است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی اوضاع منطقه به واسطه اقدامات تروریستی را عادی ندانست و تصریح کرد: مستکبران دنیا در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و افغانستان به دنبال ماجراجویی هستند و برخی از قدرت‌های دنیا نیز بدشان نمی‌آید که در این ماجراجویی حضور داشته باشند.

  لاریجانی خاطرنشان کرد: هرچه قدر در جلسات سیاسی نسبت به حرکات جلادانه تروریست‌ها در سوریه تذکر دادیم آنها توجیه و حتی کمک‌های مالی و نظامی کردند اما امروز دامن خودشان را نیز گرفته است.

  وی ادامه داد: در یک‌سال اخیر که تروریست‌ها از لاک خود خارج شدند و در برخی از کشورها داعیه خودشان را اعلام کردند از نظر افکار عمومی دیگر نمی‌توانند سکوت کنند و از همه مهم‌تر کشورهایی که به تروریست‌ها کمک مالی کرده‌اند بیشتر نگران هستند.

  لاریجانی با بیان اینکه حرکت ناشیانه بی‌تفاوتی قبل و اضطراب کنونی نیز مناسب نیست، خاطرنشان کرد: استفاده از شعارهای اسلامی از سوی تروریست‌ها خوب نیست و با این کار به دنبال تخریب امت اسلامی هستند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته ایران اسلامی ایستادگی کرد و تنها کشوری بود که جلوی ادعای تروریست‌ها برای تخریب عتبات عالیات ایستاد و به کشور عراق کمک کرد.

  برچسب ها :

  نظرات