آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107354
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  خدمات رسانی ۲۵۰۰دستگاه اتوبوس در خاک ایران و عراق

  مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های کشور گفت: 2500 دستگاه اتوبوس در خاک ایران و عراق نسبت به جابجایی زوار حسینی در اربعین اقدام می کنند.

  آوای شمال/ محسن مسلم‌خانی، مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های کشور در مورد خدمات به زائران حسینی اظهار داشت: امسال ششمین سال است که به صرورت گسترده سابقه خدمت‌رسانی به زائران حسینی در اربعین را تجربه می‌‌کنیم و در این خصوص تمامی ناوگان اتوبوسرانی به صورت هماهنگی وارد عمل شده‌اند.

  وی افزود: امسال جابجایی زوار در خاک عراق نیز به عهده اتحادیه اتوبوسرانی سپرده شده و در همین خصوص نیز مذاکراتی با بخش‌های مختلف برای دریافت مجوزهای لازم انجام شده است.

  وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود ۵۰ درصد افزایش تردد زوار در اربعین امسال را خواهیم داشت، گفت: براساس آمارها حدود ۶ میلیون نفر از کشورمان به اربعین حسینی خواهند رفت که امیدواریم بتوانیم خدمات خوبی به آنها ارائه دهیم.

  وی یادآور شد: امسال برای تأمین اتوبوس زائران تو انستیم ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس را مهیا کنیم که ۱۲۵۰ دستگاه از این اتوبوس‌ها وظیفه جابجایی زائران از پارکینگ‌ها به نقاط صفر مرزی را دارند و ۱۲۵۰ دستگاه دیگر نیز درخاک عراق خدمت‌رسانی می‌کنند.

  مسلم‌خانی بیان داشت: سال گذشته نیز در رفت و برگشت ناوگان اتوبوس‌رانی ۴ میلیون زائر را جابجا کردند و پیش‌بینی می‌شود امسال این تعداد بیشتر شود.

  وی درباره کرایه‌ها نیز گفت: نرخ کرایه‌ها براساس آنچه که در ستاد اربعین مطرح شده است اعلام شده و هیچ‌یک از رانندگان اتوبوس‌ها اضافه‌تر از آن چیزی که اعلام شده است نباید دریافت کنند و ما نیز به این موضوع نظارت خواهیم کرد.

  وی افزود: تاکنون مشکل خاصی برای ارائه  خدمت به زائران حسینی چه در داخل و چه در خاک عراق نداشته‌ایم و امیدواریم که این مسیر به همین شکل پیش برود و در آینده مشکلی نداشته باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات