آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107353
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  وزیر دفاع:

  فناوری نانو عقبه راهبردی صنعت دفاعی است

  وزیر دفاع گفت: بر این باوریم که شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های نانو به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش ویژه‌ای در ارتقاء قدرت بازدارندگی دارد.

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی با حضور در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو در محل نمایشگاه بین المللی تهران از توانمندی‌های ملی کشور در حوزه فناوری نانو بازدید کرد.

  وی در جریان این بازدید در تشریح جایگاه ایران در حوزه فناوری نانو، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با همت متخصصان و دانشمندان خود در حوزه “نانو” به جایگاه رفیعی در جهان دست یافته است.

  امیر حاتمی در همین زمینه با اشاره به فعالیت شرکت دانش بنیان و صنعتی در کشور، اظهار داشت: تولید بیش از صدها محصول، رشد صعودی بازار محصولات در سال‌های اخیر و صادرات محصولات نانو به بیش از ده‌ها کشور دنیا از مهمترین دستاوردهای ایران اسلامی در زمینه نانو به شمار می رود.

  وزیر دفاع، فناوری‌ نانو را به عنوان یک فناوری‌ قدرت ساز عنوان کرد و اظهار داشت: علم “نانو” می‌تواند صنایع دفاعی ما را در حوزه‌های الکترونیک، هوایی، دریایی و فضایی رشد داده و با تحول اساسی مواجه کند.

  وی با بیان اینکه فناوری نانو دارای دامنه استفاده وسیع در صنایع دفاعی – نظامی است، افزود: فناوری نانو تأثیر عمده‌ای در پیشرفت هرچه بیشتر سامانه‌های دفاعی دارد.

  امیر حاتمی افزود: بهره‌مندی از حوزه تکنولوژی نانو در سال‌های اخیر در وزارت دفاع از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است به گونه‌ای که صنعت دفاعی توانسته است ارتباط مؤثر و عمیقی را با شرکت‌های دانش بنیان و نانو برقرار سازد.

  وزیر دفاع نقش تکنولوژی نانو در ارتقاء قدرت رزم نیروهای مسلح را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: بر این باوریم که شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های نانو می‌توانند به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش آفرینی ویژه‌ای در ارتقاء قدرت بازدارندگی داشته باشند.

  وی تصریح کرد: همواره از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری نانو حمایت و پشتیبانی کرده‌ایم و برای بهره‌مندی هر چه بیشتر از دستاوردهای این حوزه تلاش خود را به کار خواهیم بست.

  گفتنی است نمایشگاه بین‌المللی تهران از تاریخ ۱۸ الی ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۸ میزبان دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو است، رویدادی که در آن آخرین دستاوردها و تحولات عرصه فناوری‌نانو در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات