آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107330
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  صیادان مازندران در راه دریا

  بوی پاییز که می‌رسد صیادان دل‌تنگ دریا می‌شوند، برای صدای موج‌ها و اینکه تورهایشان را در آبی بیکران پهن کرده تا از این نعمت بهره‌مند شوند.

  آوای شمال/ بوی پاییز که می‌رسد صیادان دلشان برای دریا تنگ می‌شود، برای صدای موج‌ها و اینکه تورهایشان را در آبی بیکران پهن کرده تا از این نعمت بهره‌مند شوند.

  امسال هم فصل صید ماهی‌های استخوانی در دریای مازندران از ۲۰ مهر ماه آغاز شد و صیادان باتوجه به وضعیت خوب صیادی خود را آماده کردند که روانه دریا شوند.

   سال گذشته فصل صید خوبی را پشت سر گذاشتیم اما صیادان شرق استان نتوانستند صید خوبی داشته باشند که امیدواریم با تمهیدات اندیشیده بتوانند سبد پُررونقی داشته باشند.

  مدیرکل شیلات مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: ۲۰ مهر ماه امسال ۴ هزار نفر از صیادان سخت‌کوش مازندرانی از رامسر تا گلوگاه تورهای خود را دریای مازندران پهن کردند.

  ولی‌الله محمدزاده با اشاره به رهاسازی ۱۰۰ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه‌های مازندران، افزود: با این شرایط امیدواریم وضعیت صید نسبت به مشابه سال گذشته مطلوب باشد.

  وی با بیان اینکه تورها،شناورها و ناوهای صیادی درحالت آمادگی کامل هستند، تصریح کرد: صید ماهی‌های استخوانی از ۲۰ مهر ماه امسال آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد که امیدواریم  ۶ ماهه آینده سبد صیادی پررونقی داشته باشند.

  مدیرکل شیلات مازندران با اعلام اینکه صیادان شرق استان پنج روز زودتر تورهای صیادی را در دریای مازندران پهن کردند، اظهار کرد: باتوجه به این شرایط رهاسازی ۶ میلیون قطعه بچه ماهی را در سواحل میانکاله رهاسازی کردیم که امیدواریم نتیجه این کار را ببینیم و وضعیت جامعه صیادی مطلوب‌تر شود.

  محمدزاده خاطرنشان کرد: مطالبات صیادی کماکان درحال پیگیری است که امیدواریم شاهد وضعیت مطلوبی باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات