آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107239
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مهر, ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  باران در راه مازندران/ پیش‌بینی آب‌گرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه‌ها

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: بعدازظهر فردا شرایط برای افزایش ابر در آسمان مازندران مهیا می‌شود که از سمت غرب استان شاهد بارندگی، وزش باد گاهی شدید و رعدوبرق خواهیم بود.

  آوای شمال/ احمد اسدی امروز درباره پیش‌بینی وضعیت هوای مازندران اظهار کرد: امروز شاهد جو پایداری در آسمان مازندران بودیم؛ به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا مربوط به ساری و بندرامیرآباد با ۲۸ درجه و کمینه دما نیز مربوط به بلده با چهار درجه سانتی‌گراد بوده است.

  وی افزود: براساس نقشه‌های هواشناسی تا ظهر فردا کماکان جو پایداری در آسمان مازندران حاکم است.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران  بیان کرد: از بعدازظهر فردا با شکل‌گیری تدریجی جریانات خنک و مرطوب شمالی و همراهی آن با امواج تراز میانی شرایط برای افزایش ابر در آسمان مازندران مهیا می‌شود که از سمت غرب استان شاهد بارندگی، وزش باد گاهی شدید و رعدوبرق خواهیم بود.

  اسدی اضافه کرد: این بارندگی‌ها همراه با کاهش پنج تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا تا روز یک‌شنبه در آسمان مازندران تداوم خواهد داشت.

  وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه بارندگی به‌صورت رگباری است آب‌گرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی از مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران  با اعلام اینکه عصر یک‌شنبه این سامانه بارشی به‌تدریج از آسمان مازندران خارج می‌شود، یادآور شد: از روز دوشنبه جو نسبتا پایداری در آسمان مازندران حاکم خواهد شد.

  اسدی در پایان گفت: دریای مازندران از اواخر رو شنبه مواج و طوفانی خواهد شد و برای فعالیت‌هایی دریایی به‌ویژه تردد قایق‌های سبک تفریحی و همچنین صید و صیادی مناسب نیست.

  برچسب ها :

  نظرات