آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107237
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مهر, ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای مازندران

  مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران گفت: بیش از 500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی کم بهره به روستائیان استان اختصاص یافت.

  آوای شمال/ خسرو طالبی با اشاره به اینکه مازندران دارای ۳ هزار و ۶۰۰ آبادی و ۲ هزار و ۲۰۰ دهیاری است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰۰ دستگاه ماشین آلات زباله و بیل مکانیکی دهیاری‌ها در روستاها مشغول خدمات‌رسانی است.

  مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به اینکه ۴۵ درصد جمعیت مازندران روستایی است و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت مازندران در روستاها زندگی می‌کنند، تصریح کرد: به برکت نظام و انقلاب در حال حاضر ۹۴ درصد روستاهای مازندران دارای تلفن و دو هزار و ۱۰۰ روستا مجهز به فیبر نوری و اینترنت هستند.

   طالبی با اشاره به اینکه توجه به روستاها سبب مهاجرت معکوس می‌شود از پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به روستائیان مازندران خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال‌های ۹۷ و ۹۸ این تسهیلات کم بهره برای ایجاد اشتغال در روستاها در اختیار روستائیان قرار گرفت.

  وی با اشاره به اینکه اگر معتقد هستیم روستاها باید توسعه باید باید نگاه جهادی و انقلابی به روستاها داشته باشیم، ادامه داد: درب مدیران باید به روی روستائیان باز باشد و با چهره گشاده پاسخگوی مردم شریف روستاها باشند.

  طالبی بیان کرد: اگر به جوان روستایی مجوز ۱۰۰ متری برای ساخت خانه ندهیم، اگر به جوان روستایی تسهیلات خرد برای اشتغالزایی ندهیم ناچار به مهاجرت به شهر می‌شود که این امر مغایر با کلام امام و رهبری دارد که راه توسعه کشور از طریق توسعه روستاهاست.

  وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی خوبی برای توسعه و ارائه خدمات به روستاها در حال انجام است، توجه به بوم گردی و گردشگری روستایی را یکی از اقدامات خوب دولت برای توسعه روستاها برشمرد و افزود: برای توسعه بوم گردی و گردشگری روستایی تسهیلات خوبی به دهیاری‌های استان اختصاص می‌باید.

   طالبی با اشاره به سیل اخیر در مازندران گفت: در سیل اخیر مازندران رتبه نخست خدمات‌دهی و بازسازی مناطق سیل زده در کشور را کسب کرد.

  برچسب ها :

  نظرات