آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107234
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مهر, ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰ قصه‌گو در مرحله استانی/جشنواره قصه‌گویی برگزیدگان خود را شناخت

  مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت: هزار و ۷۰ نفر در سایت قصه گویی مرحله استانی در مازندران ثبت نام کردند و برگزیدگان جشنواره قصه‌گویی مازندران معرفی شدند.

  آوای شمال/ محمدعلی یزدان شناس امشب در آیین اختتامیه مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سالن سینما کانون ساری با بیان اینکه قصه یکی از ابزار رسانه‌ای است که قدمت طولانی دارد، اظهار کرد: نیم قرن است که کانون پرورش فکری به فرهنگ قصه‌گویی اهتمام دارد و دو سال است کانون پرورش فکری، قصه‌گویی را از انحصار مربیان خارج و در بین آحاد مردم جامعه ترویج داده است.

  وی با بیان اینکه  امسال، هزار و ۷۰ نفر در سایت قصه‌گویی مرحله استانی در مازندران  ثبت‌نام کردند، افزود: ۸۰۰ نفر قصه‌های خود را در سایت بارگذاری کرده که این میزان استقبال نسبت به دوره پیش دو برابر بوده است.

  مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران تصریح کرد: در قصه صحنه‌ای ۲۷۸ نفر، دو نفر در بخش بین‌الملل، ۱۰۵ نفر در بخش زنان و مردان، ۱۵۹ نفر در بخش دختران و پسران، ۱۲ نفر در بخش پدربزرگ‌ها  و مادر بزرگ‌ها  شرکت کردند که از این تعداد ۳۶ نفر به مرحله بازبینی قرار گرفت.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: بعد از دو روز بازبینی مرحله استانی بیست ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در مازندران، پنج نفر در بخش زنان و مردان، دو نفر در بخش پدر و مادر بزرگان و سه نفر در بخش دختران و پسران انتخاب و به مرحله کشوری راه یافتند.

  یزدان‌شناس با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران به واسطه فرهنگ شکل گرفت، گفت: فرهنگ ظرفیت حل بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی را دارد.

  وی با اشاره به اینکه  توسعه فرهنگی، بستر همه توسعه‌ها است، عنوان کرد:  این مهم مقدور نمی‌شود مگر اینکه نگاه تصمیم‌گیران جامعه به این حوزه جدی‌تر از گذشته شود.

  مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با تاکید براینکه برنامه‌های فرهنگی وزن ندارد، افزود: با فرهنگ‌سازی می‌توانیم از اقتصاد نفتی رهایی یابیم.

  این مسؤول بچه‌ها را سرمایه‌های آینده کشور دانست و یادآور شد: برای داشتن آینده‌ای پویا و خلاق، لازم است به این سرمایه‌های زندگی بیشتر توجه شود.

  به گزارش فارس، براساس رای هیات داوران؛ در بخش پدربزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها رتبه نخست؛ را علی اکبر باباییان  از بابلسر و رتبه دوم؛ طیبه قربان‌نژاد از قائم شهر کسب کردند. این بخش رتبه سومی نداشت ولی از حسین توهمی از ساری تقدیر شد.

  در بخش دختران و پسران رتبه اول را خشایار رستم‌نژاد از ساری، رتبه دوم  را مرجان حسین نشتایی از نشتارود و رتبه سوم را فاطمه زهرایونسی از بابل بدست آوردند.

  در این بخش از سیده الینا هاشمی از ساری، سارا پالوچ از نوشهر، ثمین کلانی از بهشهر و آریان افتخاری از رامسر تقدیر شدند.

  در بخش زنان و مردان رتبه اول؛ حسین کاظمی از محمودآباد- رتبه دوم؛ محمد علی میرزایی از بابلسر- رتبه سوم؛ ایمانه رجبی از ساری- رتبه چهارم؛ سارا نوشیر از نوشهر و رتبه پنجم؛ طاهره معصومی از ساری بوده‌اند.

  تقدیری‌های این بخش سمیه حسن‌پور از ساری،هدی کریم از نور و نرجس حق‌شناس از ساری بوده‌اند.

  برچسب ها :

  نظرات