آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107218
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  خانزادی:

  برای تامین امنیت خلیج فارس نیازی به کشورهای فرامنطقه‌ای نیست

  فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: خلیج فارس بسیار امن است و برای تامین امنیت آن نیاز به کشور‌های فرامنطقه‌ای نیست.

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی ارتش؛ دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه نشست فرماندهان نیرو‌های دریایی کشور‌های حوزه خزر در روسیه، صبح امروز به صورت  جداگانه با فرماندهان نیروی دریایی روسیه، آذربایجان و قزاقستان دیدار کرد.

  دریادار خانزادی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی روسیه، گفت: خلیج فارس بسیار امن است و برای تامین امنیت آن نیاز به کشور‌های فرامنطقه‌ای نیست.

  او با اشاره به ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس، اضافه کرد: کشور‌های فرامنطقه‌ای به بهانه تأمین امنیت عبور و مرور کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز و خلیج فارس اقدام به تشکیل یک ائتلاف کردند، اما بدانند این توطئه‌های پلید آنها به شکست خواهد انجامید.

  فرمانده نیروی دریایی روسیه در این دیدار گفت: غیر از کشور‌های فرامنطقه‌ایی هیچ کشوری در خلیج فارس ناامنی ایجاد نمی‌کند.

  او با بیان اینکه ناوگروه روسیه در رزمایش مشترک که به زودی در اقیانوس هند برگزار می‌شود شرکت خواهد کرد، تصریح کرد: اجرای رزمایش مشترک برای صلح در منطقه و نمایش آمادگی رزمی و هماهنگی بیشتر کشور‌های شرکت کننده است.

  در این دیدار دو طرف به داشتن تهدیدات مشترک و لزوم گفت‌وگو و هماهنگی بیشتر در حوزه‌های عملیاتی، برگزاری رزمایش سه جانبه در اقیانوس هند با چین، برگزاری رزمایش امداد و نجات در خزر و غیره تاکید کردند.

  دریادار خانزادی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی قزاقستان نیز بر همکاری در حوزه‌های آموزشی، فنی، بازدید ناوگروه‌ها و به اشتراک گذاری توانمندی‌ها تاکید کرد.

  فرمانده نیروی دریایی قزاقستان نیز داشتن پیشینه تاریخی و روابط دوستی با ایران را بسیار حائز اهمیت خواند و بر آمادگی کشورش برای دریافت ناوگروه‌ها، بهره‌گیری از ظرفیت‌های فنی در ساخت یگان‌های شناوری تاکید کرد.

  همچنین فرماندهان نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی آذربایجان بر ادامه همکاری‌ها و پیگیری موارد مطرح شده در دیدار اخیر طرفین در تهران تاکید کردند.

  برچسب ها :

  نظرات