آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10719
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نحوه جبران خسارات زیست‌محیطی منوط به قوانین دائمی شد

  آوای شمال/ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۶ اسفند) مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۴ کل کشور، در اخطار قانون اساسی با حذف بند الحاقی ۵ تبصره ۲ ماده واحده این لایحه موافقت کردند. بر اساس این گزارش سعید زمانیان دهکردی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۵۲ […]

  آوای شمال/ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۶ اسفند) مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۴ کل کشور، در اخطار قانون اساسی با حذف بند الحاقی ۵ تبصره ۲ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

  بر اساس این گزارش سعید زمانیان دهکردی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۵۲ این قانون افزود: بند الحاقی ۵ این تبصره شامل موارد بودجه‌ای نیست و نوعی سیاستگذاری به شمار می‌رود؛ لذا به نظر می‌رسد این بند ارتباطی با موارد بودجه‌ای ندارد.

  گفتنی است محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی این اخطار را وارد دانست و خواستار رأی‌گیری از سوی نمایندگان شد. در نهایت نمایندگان با ۱۲۳ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در مجلس با اخطار قانون اساسی در حذف بند الحاقی ۵ تبصره ۲ ماده واحده لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور موافقت کردند.

  در بند حذف شده آمده بود؛ نحوه جبران خسارات زیست محیطی و آلودگی‌های ناشی از فعالیت‌های نفتی به موجب آیین‌نامه‌ای است که توسط کارگروهی متشکل از وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، کشور (استاندار مربوطه)، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نفت و سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

  در ادامه نمایندگان به بررسی بند الحاقی ۶ تبصره ۲ ماده واحده لایحه بودجه ۹۴ پرداختند و با آن موافقت کردند.

  در این بند الحاقی نیز آمده است؛ مطالبات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانکهای تجاری بابت اصل و سود تسهیلات پرداختی به شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط وزارت نفت، به مدت دو سال امهال می‌شود.هزینه‌های امهال به‌عهده شرکت مذکور است.

  برچسب ها :

  نظرات