آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10708
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  مخالفت مجلس با قطع برق ادارات و کارخانجات در ساعات اوج مصرف

  آوای شمال/ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۶ اسفند) مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۴ کل کشور، با بند الحاقی ۴ تبصره ۲ ماده واحده این لایحه مخالفت کردند. در جریان رسیدگی به این بند حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در اخطار قانون اساسی با استناد […]

  آوای شمال/ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۶ اسفند) مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۴ کل کشور، با بند الحاقی ۴ تبصره ۲ ماده واحده این لایحه مخالفت کردند.

  در جریان رسیدگی به این بند حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۵۲ این قانون گفت: محتوای این بند بودجه‌ای نیست و موضوع کاهش مصرف برق باید در قانون برنامه تنظیم شود.

  محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، اخطار این نماینده را وارد دانست و آن را به رأی گذاشت. نمایندگان نیز با ۱۲۱ رأی موافق، ۲۴ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در صحن این اخطار را وارد دانستند و بند الحاقی ۴ تبصره ۲ از لایحه بودجه سال آینده کل کشور حذف شد.

  در این بند الحاقی حذف شده آمده بود؛ به منظور افزایش امنیت و قابلیت اطمینان تأمین برق کشور در ساعات اوج مصرف، وزارتخانه‌های کشور، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی موظفند ترتیبی اتخاذ نمایند که کلیه ساختمان‌های اداری و عمومی، صنایع و کارخانجات صنعتی و چاههای آب کشاورزی، حداقل به میزان سیصد ساعت در طی سال مصرف برق خود را بر اساس برنامه زمان‌بندی به مقداری که توسط شرکت توانیر تعیین می گردد، کاهش دهند.

  برچسب ها :

  نظرات