آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107048
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  ۳۰ درصد تصادفات نیمه نخست سال جاری در استان مازندران مربوط به پراید است

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با تاکید بر ارتقا فرهنگ ترافیکی در جاده‌های استان، گفت: خودروسازان باید به استحکام خودروها توجه داشته باشند و پراید در ۳۰ درصد از تصادفات حضور دارد.

  آوای شمال/ عباس‌علی نجفی امروز در همایش راهوران ترافیکی مازندران اظهار داشت: مازندران به داشتن شرایط جغرافیایی و تنوع فرآورده‌های کشاورزی، برخورداری راه روستایی مناسب دارای اهمیت فراوانی بوده تا حمل و نقل محصولات به بازار مصرف آسانتر و ارزان تر صورت گیرد.

  وی افزود: مازندران دارای سه هزار و ۶۲۲ روستا بوده و از ده هزار و ۴۰۰کیلومتر راه استان، هفت هزار و ۸۴۴کیلومتر راه روستایی است که از این مسیر بیش از چهار هزار کیلومتر آسفالت و مابقی غیرآسفالت است. در شش ماهه نخست امسال فوتی سرصحنه نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد کاهش داشت.

  نجفی بیان کرد: بیشترین وقوع تصادفات در راه روستایی مربوط به ماشین آلات کشاورزی و راکبان موتور سوار بوده که سال گذشته دو هزار کلاه ایمنی به صورت رایگان بین روستاییان که بیشترین حوادث را داشتتد توزیع شد.مهم‌ترین رکن توسعه و پیشرفت هر جامعه آموزش است که آموزش ترافیکی نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها دارد.

  نجفی گفت: ۱۰۰ برنامه آموزشی برای دانش آموزان مدارس حاشیه راه‌ها جهت افزایش آگاهی به دانش آموزان برگزار شد. توان راهداری برای ایمن‌سازی و ارتقا  محدود بوده و نیازمند
  به کمک دهیاران به عنوان بازوی پلیس در ایمن‌سازی راهای روستایی  هستیم تا شاهد کاهش تصادفات و کاهش تخریب زیرساخت‌ها باشیم.

  وی گفت: در زمینه ارتقا سطح فرهنگ ترافیکی دهیاران باید نسبت به مسائل ترافیکی و ایمنی راه روستایی توجه داشته باشند. افزایش ایمنی و کاهش تصادفات عزم راسخ و ساز و کار مدیریتی و تلاش میان همه دستگاه‌ها را می طلبد

  رئیس پلیس راهور مازندران نیز گفت: با توجه به وسعت مازندران و نزدیکی شهرها و روستاها، مراعات قوانین ضامن آرامش و امنیت شهروندان می‌شود.

  سرهنگ مهدی باقری افزود: راهوران محله دهیارانی هستند که در حوزه اجرای قانون به نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی کمک می‌کنند.

  وی با اشاره به اهمیت توجه به سلامت رانندگان سرویس مدارس، گفت: شرایطی که بر اساس قوانین مورد توجه بود برای ۹ هزار و ۱۶۰ نفر شرایط رانندگان سرویس مهیا شد و امسال حدود ۴۰ هزار دانش آموز در قالب سرویس مدارس جابجا می‌شوند.

  باقری گفت: تصادفات بیشترین ساعت درون شهری و برون شهری ۱۶ تا۲۲ است و ۵۲ درصد عابرین پیاده و ۳۲ درصد راکبین موتور سیکلت هستند.در شش ماه نخست امسال ۳۰ درصد تصادفات مربوط به  سواری پراید، ۵۰ درصد خودروهای ایران خودرو و سایپا به خود اختصاص داد شرایط استحکام بر اساس قوانین وساخت خودرو توجه شود.

  وی تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش پلیس و آموزش حاصل توجه به راهنمایی و رانندگی کاهش یک درصد متوفی و کاهش هشت درصدی مصدومان را شاهد باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات