آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107026
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  بخشیدن را به کودکانمان بیاموزیم/حضور ۳۶ قصه‌گوی در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران گفت: اگر قرار است کودکانمان در زندگی اجتماعی سرافرازتر از دوران امروز باشند بخشیدن و عذرخواهی کردن را یاد بدهیم.

  آوای شمال/ حسین حسن‌نژاد عصر امروز در مراسم روز جهانی کودک و افتتاح نمایشگاه کودک اظهار کرد: همه ما در درون خود دوران کودکی داریم و اگر امروز خوبیم و شما کودکان را درک می‌کنیم و احترام می‌گذاریم یا به کودکان بی توجهی می‌کنیم به دوران کودکی ما بر‌می‌گردد.

  وی افزود: اگر ایران بهتر از امروز می‌خواهیم و آن را در کودکانمان می‌بینیم باید خودمان آینه خوبی‌ها باشیم تا فرزندان ما یاد بگیرند تا بهتر از امروز باشند.

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران تصریح کرد: اگر ایران و استان خود را دوست داریم که بهتر از امروز باشد حتما باید با هم حرکت کنیم و همدیگر را بفهمیم و با هم حرف بزنیم.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: کسانی که تلاش می‌کنند با کودکان حرف بزنند و قبل آن باید با همسالان خود صحبت کنند حتما فردای بهتری می‌سازند و باید کار جمعی را به کودکانمان یاد دهیم و اگر قرار است کودکانمان در زندگی اجتماعی سرافرازتر از دوران امروز باشند بخشیدن و عذرخواهی کردن را یاد بدهیم.

  حسن نژاد اشاره کرد: اگر قصه می‌تواند ترسیم آینده برای دانش‌اموزان کودکان ایجاد کند، باید قصه و عالم واقع ارتباط برقرار شود.

  این مسؤول با اشاره به اینکه اگر کودک خوب می‌خواهیم باید به خودمان برگردیم، گفت: باید در خودمان تغییر ایجاد کنیم و در ازای آن منتظر تغییر در بهبود کودکان باشیم.

  وی یادآور شد: کودکان قطعا مدیران، پدران، مادران، معلمان و صنعتگران آینده خواهند بود و در کهنسالی برای ما تصمیم می‌گیرند و برای اینکه درست تصمیم بگیرند باید با آنها درست حرف بزنیم و کودکان در کنار هم قرار بگیرند و از توان هم استفاده کنند تا آینده بهتری داشته باشند.

  باید از دریچه کودکان به زندگی نگریست

  مدیرکل کانون پرورش فکری و نوجوانان مازندران با بیان اینکه برای داشتن آینده خوب باید روی کودکان سرمایه گذاری کرد، اظهار کرد: چون کودکان سرمایه جامعه هستند و برای داشتن انسان متخصص، توانمند و متعهد در جامعه نداشته باشیم و امکانات داشته باشیم، پیشرفت در جامعه بدست نمی آید.

  محمدعلی یزدان‌شناس با اشاره به اینکه باید برای بچه‌ها برنامه ریزی درست داشته باشیم، افزود: بچه‌های امروز نسبت به نسل گذشته در طول تاریخ به واسطه پیشرفت و امکانات تفاوت دارند.

  وی تصریح کرد: برای اینکه برنامه ریزی درست داشته باشیم باید کودکان امروز را درک کنیم و از دریچه بچه‌ها به زندگی نگاه کنیم.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: برای ساختن آینده کودکان باید با با کودکان احترام آمیز رفتار شود و بچه‌ها از زبان خودشان سخن بگوییم شادی را به بچه‌ها هدیه بدهیم و در کنار مسایل درسی خوب زندگی کردن و صبور بودن را یاد بگیرند و در موقعیت‌ها بر اساس موفقیت‌هایی که وجود دارد به نفع موقعیت‌های جمع کنار بیایند.

  یزدان‌شناس گفت: هفته کودک به بزرگترها یاداوری می‌کند که دوران کودکی با اهمیت است و کودکان با ارزش‌ترین سرمایه جامعه هستند.

  وی یادآور شد: در کانون پرورش فکری و نوجوانان انجمن‌ها را برنامه‌ریزی کردیم که کودکان در کنار افراد متخصص امکانات بهتری در اختیارشان قرار می‌دهیم.

  مدیرکل کانون پرورش فکری و نوجوانان مازندران در پایان گفت: بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با حضور ۳۶ قصه‌گوی برتر در مازندران رقابت می‌کنند.

  برچسب ها :

  نظرات