آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107017
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  تعداد زائران مازندرانی به پیاده‌روی اربعین به بیش از ۱۰۵ هزار نفر رسید

  مدیرکل حج و زیارت مازندران گفت: از زمان آغاز ثبت‌نام اربعین یعنی یکم شهریور ماه امسال تاکنون 105 هزار نفر از مازندرانی‌ها برای اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کردند درحالی‌که پیش‌بینی‌ها تا 100هزار نفر بود و همچنان نیز ثبت‌نام ادامه دارد.

  آوای شمال/ سیدحبیب‌الله ساداتی درباره ثبت‌نام زائران اربعین در مازندران اظهار کرد:  از آغاز ثبت‌نام اربعین یعنی یکم شهریور ماه امسال تاکنون ۱۰۵ هزار نفر از مازندرانی‌ها برای اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کردند درحالی‌که پیش‌بینی‌ها تا ۱۰۰هزار نفر بود و همچنان نیز ثبت‌نام ادامه دارد.

  وی افزود: زائران از  ۱۹ شهریور ماه امسال مصادف با (۱۰ محرم ۱۴۴۱) تا هفتم آبان ماه امسال (۳۰ صفر ۱۴۴۱) بدون نیاز به گرفتن روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین وارد کشور عراق می‌شوند که مدت اقامت در خاک عراق همچون گذشته یک ماه از تاریخ ورود است که لازم است باتوجه به تعداد زیاد زائران سفر خود را کوتاه کنند.

  مدیرکل حج و زیارت مازندران با بیان اینکه ثبت‌نام زائران ادامه دارد، اضافه کرد: لازم است زائران بحث بیمه را جدی بگیرند.

  این مسؤول تصریح کرد: با وجود هشدارها و توصیه‌های فراوان همچنان دفاتر غیرمجاز زیارتی در حال فعالیت هستند که این دفاتر قصد سودجویی دارند.

  ساداتی خاطرنشان کرد: در زمینه برخورد با دفاتر غیرمجاز زیارتی اسامی کاروان‌های غیرمجاز به‌صورت دوره‌ای درحال انتشار است تا مردم دچار سردرگمی و نگرانی نشوند و با آگاهی از اینکه این دفاتر غیرمجاز بوده فریب نخورند.

  وی در پایان گفت: سال گذشته ۵۱ هزار مازندرانی به اربعین اعزام شدند که امسال شاهد حضور جمعیت دو برابری در این مراسم هستیم.

  برچسب ها :

  نظرات