آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107016
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  جاذبه مغناطیسی پیاده‌روی اربعین/ تمام خستگی‌ها با زیارت می‌ریزد

  مدیرکل تبلیغات اسلامی به صحنه‌های زیبای پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و گفت: اینکه برخی با پای برهنه، برخی با عصا و حتی حضور کودکان و نوجوانان جلوه‌های خاصی می‌بخشد که چنان جاذبه قوی مغناطیسی دارد و لذتی دارد که وصف‌شدنی نیست.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام ناصر شکریان درباره مراسم اربعین اظهار کرد: بحث اربعین در سال‌های اخیر با درایت و حمایت مقام معظم رهبری جهانی شد به‌طوری‌که ایشان مطرح کردند بحث اربعین جهانی شده و جهانی‌تر خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه اربعین معجزه‌ای است که در قرن حاضر دارد اتفاق می‌افتد، افزود: باوجود اینکه در طول تاریخ موانعی وجود داشته و به شدت هم برخورد می‌شد اما الان داریم به چشم می‌بینیم که مشتاقان بسیاری از سراسر دنیا از مکاتب مختلف یهودیت و مسیحیت در این مراسم حضور دارند.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران اضافه کرد: حضور جمعیت میلیونی در مراسم اربعین نشان می‌دهد که پیش‌بینی‌های را که امام حسین (ع) در روز عاشورا کرده بود این وضع به این صورت باقی نمی‌ماند و در آینده این مکان به محل زیارت عشاق تبدیل می‌شود تحقق پیدا کرده است.

  *صحنه‌های بسیار زیبا و جاذبه‌های  جریان اربعین و پیاده‌روی

  این مسؤول با اشاره به صحنه‌های بسیار زیبا و جاذبه‌های  جریان اربعین و پیاده‌روی، بیان کرد: می‌توان خیلی روی این مسائل کار کرد همانطور که سازمان تبلیغات اسلامی این مهم را توفیق بزرگی برای خودش می‌داند که در این عرصه عظیم سهیم باشد و از اینکه در این زمینه فعالیت دارد به خود می‌بالد.

  شکریان با تاکید بر حضور روحانیون، مداحان، مبلغان، قاریان و سخنرانی در موکب‌های عزاداری، گفت: همان‌گونه که مردم ما در بحث سیل حماسه آفریدند در بحث اربعین نیز توانستند و می‌توانند خاطرات و حماسه‌های ماندگاری را رقم بزنند.

  وی با بیان اینکه تاکید ما اعزام گروهی مردم است، اظهار کرد: از همه روحانیون مستقر درخواست کردیم در این زمینه فعال باشد و همچنین حمایت، استقبال و حضور مردمی بیشتر شده که پیش‌بینی ما این است بر جمعیت افزوده شود.

  *اتحاد و همدلی؛ ثمره زیبای اربعین

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اعلام اینکه علاوه بر ارتقای موکب‌ها بر کمیت آن نیز تاکید داریم، تصریح کرد: باید گفت کمیت الان ملاک است و همانگونه که این روزها استکبار بایکوت تبلیغاتی کرده که این موضوع نشان‌دهنده میزان بالای تاثیرگذاری است که باید رسانه ها برای انعکاس صحنه‌های زیبا و پیام‌های مردم تمام اهتمام خود را بکار گیرند.

  این مسؤول یادآور شد: مردم ما با امکانات حداقلی و با تمام صفا و صمیمیت توانستند این حماسه را رقم بزنند که نشان می‌دهد اربعین ثمره بسیار زیبایی داشت و اتحاد و همدلی جز نعمت‌هایی بود که دارد اتفاق می‌‌افتد و نیاز است مسؤولان نیز در این زمینه بیشتر ورود پیدا کنند.

  شکریان بیان کرد: این حضور نشان می‌دهد جریان امام حسین لبه تیزی علیه استکبار دارد که باید بر شور و اشتیاق مردمی افزوده شود.

  *حضور در مراسم اربعین؛ زمینه‌ساز و تمرینی برای ظهور

  وی با اشاره به اینکه حضور در مراسم اربعین زمینه‌ساز و تمرینی برای ظهور است، اظهار کرد: اینکه این مراسم بعد جهانی دارد شکی در آن نیست به این دلیل که همه ذهن‌ها را متوجه خود کرده است.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران یادآور شد: اینکه جهان متوجه امام حسین شود و اینکه چه هدفی داشته جهان را متوجه به امام حسین و مذهب شیعه کرده است توجه بین‌المللی و رویکردی به مکتب اهل بیت است.

  این مسؤول ادامه داد: اینکه مذهبی که زمانی گوشه‌ای بود اما مورد توجه بین‌المللی است بسیار ارزشمند است و اینکه وحدت و همدلی دو ملت را تمام کشورهای دنیا می‌بینند و ایثار و ازخودگذشتگی مردم به نمایش گذاشته می‌شود.

  شکریان تصریح کرد: تقاضای ما این است نظارت‌ها بیشتر باشد و متاسفانه عده‌ای سوءاستفاده می‌کنند که باید در این زمینه تصمیم‌گیری جدی صورت گیرد.

  * عظمت اربعین به تصویر کشیده شود

  وی با تاکید بر اینکه عظمت اربعین به تصویر کشیده شود، خاطرنشان کرد: حضور در راهپیمایی اربعین کار دلی است و همه می‌توانند در این زمینه کمک کنند.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی به صحنه‌های زیبای پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و گفت: اینکه برخی با پای برهنه، برخی با عصا و حتی حضور کودکان و نوجوانان جلوه‌های خاصی می‌بخشد که چنان جاذبه قوی مغناطیسی دارد و لذتی دارد که وصف‌شدنی نیست.

  شکریان ادامه داد: در میان راه میزبانان از راهپیمایان پذیرایی می‌کنند و منازل بسیار محروم بهترین و نهایت پذیرایی را از زائران می‌کنند که بسیار ارزشمند است.

  وی اضافه کرد: موضوعی که باید مورد توجه موکب‌داران باشد این است که باید میزبانی مردم عراق حفظ شود و احساس نکنند ما قصد میزبانی داریم بلکه ما به عنوان کمک هستیم و وحدت باید حفظ شود البته برخی می‌خواهند این وحدت بشکند ولی همه توجه‌ها باید به کربلا باشد.

  *تمام خستگی‌ها با زیارت می‌ریزد

  مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران اظهار کرد: اما موضوع مهم‌تر اینکه تمام خستگی‌ها با زیارت می‌ریزد که این خودش معجزه و جاذبه است.

  برچسب ها :

  نظرات