آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107011
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  توزیع محصولات تراریخته با نشان تجاری مشخص در مازندران/۷۰ درصد مردم از مواد غذایی سنتی استفاده می‌کنند

  مدیر نظارت بر مواد غذایی آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی استان مازندران، گفت: محصولات تراریخته با نشان تجاری مشخص در مازندران توزیع می‌شود و مردم در جریان نحوه تولید این محصولات قرار می‌گیرند.

  آوای شمال/ محمدرضا شیران ظهر امروز در جمع به مناسبت هفته غذا و دارو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دلیل برخی از بیماری‌ها عدم توجه به نوع تغذیه افراد است، اظهار کرد: در تولید غذاهای صنعتی کنترل کیفیت به صورت جدی انجام می‌شود و در همه کارخانجات نمایندگان سازمان غذا و دارو حضور داشته و وظیفه آنها کنترل موادغذایی است.

  معاون غذا  و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه میزان ریسک فراوردهای صنعتی بسیار پایین است، افزود: در حال حاضر ۷۰ درصد مردم غذاهای سنتی استفاده می‌کنند و استفاده ۳۰ درصد از مواد غذایی صنعتی نیاز به بازنگری جدی دارد.

  شیران ادامه داد: عمده جمعیت جامعه سالم روبه رشد و جوان بوده باید سبد آنها کامل دیده شود و در کنار آنها نیاز داریم که جمعیت سالمند هم در تولیدات مواد غذایی دیده شوند.

  وی با اعلام اینکه صنایع غذایی در استان مازندران بیشتر ۱۰۰ هزار نفر را مشغول کار کرده است، گفت: یکی از شرکت‌های بزرگ صنایع غذایی استان ۱۷ هزار نفر را بکارگیری کرده است.

   در ادامه  مدیر نظارت بر مواد غذایی آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی استان مازندران خاطر نشان کرد: برای هر محصول تولیدی بهداشتی پروانه ساخت وجود دارد و مشخص می‌کند که تحت نظارت تولید شده است.

  حسن مکرمی ادامه داد: در بحث نمک ۴۱۹ پروانه ساخت را اصلاح کردیم تا محصول مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.

  وی در ارتباط با محصولات تراریخته،گفت: ۸۰ درصد محصولاتی که در استان مازندران تولید می‌شود اگر تراریخته باشد، نشان تراریخته در روی آن درج شده است.

  برچسب ها :

  نظرات