آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 107006
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  انهدام باند سارقان اینترنتی در مازندران

  فرمانده انتظامی مازندران از انهدام باند سارقان اینترنتی با 6 میلیارد ریال سرقت در شهرستان "عباس‌آباد" خبر داد.

  آوای شمال/ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سیدمحمود میرفیضی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در پی مراجعه و طرح شکایت ۲۵ شهروند به پلیس فتا استان، مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان از سوی افرادی ناشناس، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت .

  وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی از مال‌باختگان و بررسی میدانی و فنی کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا مشخص شد، اطلاعات حساب بانکی شکات و مال‌باختگان در محدوده شهرستان عباس‌آباد و از طریق یک فروشنده موز که با یک دستگاه وانت نیسان به صورت سیار فعالیت داشته به سرقت رفته است.

  فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه برابر تحقیقات و بررسی‌های فنی کارشناسان پلیس فتا برداشت غیرمجاز از حساب بانکی مال‌باختگان از طریق یک دستگاه کارت خوان فروشگاهی در استان تهران صورت پذیرفته است، افزود: با اقدامات اطلاعاتی ۳ متهم شامل یک زن و ۲ مرد در این رابطه شناسایی و در یکی از شهرستان‌های مرکزی استان دستگیر شدند.

  این مسؤول افزود: متهمان در تحقیقات پلیس ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شدند اما با توجه به شواهد و قرائن موجود لب به اعتراف گشوده و در خصوص چگونگی دسترسی به اطلاعات حساب مال‌باختگان اعتراف کردند.

  میرفیضی خاطرنشان کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس اظهار داشتند با همکاری فردی دیگر در یکی از استان‌های جنوب شرق کشور در پوشش فروشنده دوره گرد میوه با استفاده از دستگاه اسکیمر و کپی کارت اعتباری مشتریان، اطلاعات حساب بانکی آنان را سرقت می‌کردند.

  وی ادامه داد : این افراد پس از سرقت اطلاعات حساب بانکی مال‌باختگان با همکاری ۲ زن از طلافروشی‌های سطح شهر تهران و کرج اقدام به خرید طلا می‌ردند که همه اعضای باند شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در چند مرحله عملیات دستگیر شدند.

  فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف ۸ هزار عدد سیم کارت تلفن همراه یک دستگاه اسکیمر و ۲۰۰ فقره کارت عابر بانک متعلق به افراد مختلف خبر داد و افزود: اعضای این باند شامل ۳ زن و ۳مرد تاکنون به سرقت ۶ میلیارد ریال وجه نقد از حساب بانکی مال‌باختگان اقرار کردند که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

  برچسب ها :

  نظرات