آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106996
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  وزیر راه و شهرسازی:

  مردم برای اربعین از مراکز وابسته به ایرلاین‌های اصلی، بلیت هواپیما بخرند

  وزیر راه و شهرسازی گفت: من از مردم می‌خواهم که بلیت‌های سفر اربعین خود را از مراکزی که به اِیرلاین‌های اصلی وابسته نیستند، خریداری نکنند.

  آوای شمال/ محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت: این موضوع مسیر طبیعی و رو به رشد خود را طی می‌کند و در تمام استان‌ها مهمترین کار ما در این طرح نیازسنجی بر اساس تقاضاهای قابل استناد است.

  وی افزود: بر اساس این طرح برای هر شهر در قالب سامانه GIS تعریف مشخصی کردیم که این مرحله پشت سر گذاشته شده است.

  وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد:‌ آماده سازی و احداث ۱۸۰ هزار مسکن هم اکنون در مرحله اجرا است.

  اسلامی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها باید در این زمینه به ماموریت خود عمل کنند،‌گفت:‌ تا پایان سال ۴۰۰ هزار واحد مسکن که قرار است که در طرح اقدام ملی مسکن عملیاتی شود را آغاز خواهیم کرد و امیدواریم تا اتمام سال ۹۹ این پروژه به ثمر برسد.

  وی در مورد وضعیت قیمت منازل استیجاری و توصیه‌اش به صاحبخانه‌ها گفت: مالکین و صاحبخانه‌ها باید مراعات مستاجرین را بکند هر چند این رابطه متقابل است.

  وزیر راه و شهرسازی گفت: اعطای تخفیف مالیاتی برای صاحبخانه‌هایی که مراعات مستاجرین را می‌کنند هم اکنون در دستور کار است و این موضوع در هیأت دولت به تصویب رسیده و به مجلس ارسال شده است که قرار است اصلاحیه آن انجام شود.

  اسلامی درباره تخلفات برخی آژانس‌های هواپیمایی در آستانه اعزام زائران به راهپیمایی اربعین گفت: من از مردم می‌خواهم که بلیط‌های خود را از مراکزی که به اِیرلاین‌های اصلی وابسته نیستند خریداری نکنند.

  وی افزود: وقتی ما اعلام کردیم که قیمت مصوبه بلیط اربعین بین ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تا ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، البته این اختلاف هم به‌دلیل مسافت برخی شهرها مردم هم باید این قیمت‌ها را ملاک خرید خود قرار دهند.

  اسلامی گفت: با توجه به اینکه در تعدادی از شهرها همچنان صندلی خالی برای پروازهای اربعین وجود دارد و مردم نباید نگران پروازهای این ایام باشند.

  وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مردم باید برای تهیه بلیط اربعین از ایرلاین‌ها خریداری کنند تا با واسطه‌گری دچار مشکل نشوند.

  وی گفت: کارشناسان سازمان تعزیرات هم به این موضوع ورود کرده و با متخلفین برخورد خواهند کرد.

  اسلامی گفت: به اندازه کافی اتوبوس و قطار برای عزیمت زائران به اربعین حسینی وجود دارد اما اگر کسی برای خریداری بلیت دیرتر اقدام کند کمی دچار مشکل خواهد شد.

  وی گفت: از روز اول اعلام کردیم که ما روزانه ۵ قطار به مقصد استان‌های مرزی خواهیم داشت که همدان، کرمانشاه، اهواز، خرمشهر حدود ۴۵۷ هزار سفر با قطار برای ایام اربعین پیش‌بینی شده است.

  وزیر راه و شهرسازی در پایان اظهار امیدواری کرد: زائران اربعین در این زمینه مشکلی نداشته باشند.

  برچسب ها :

  نظرات