آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ , Tuesday 1 December 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106936
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  تعلیق فدراسیون وزنه‌برداری مصر توسط کمیته ملی المپیک این کشور

  کمیته ملی المپیک مصر (NOC) پس از مثبت شدن آزمایش دوپینگ 5 وزنه‌بردار مصری دیگر، فدراسیون وزنه‌برداری این کشور را تعلیق کرد.

  تعلیق فدراسیون وزنه‌برداری مصر توسط کمیته ملی المپیک این کشور

  آوای شمال/ و به نقل از insidethegames، در حالی‌که فدراسیون وزنه‌برداری مصر ماه گذشته به دلیل تخلفات قبلی در آزمایشات دوپینگ به مدت ۲ سال به حالت تعلیق درآمده بود و حتی فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری آنها را از حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ (IWF) منع کرده بود، اما با توجه به رسوایی جدید دوپینگ در این رشته، توسط کمیته ملی المپیک این کشور نیز تعلیق شد.

  ۷ وزنه‌بردار جوان مصری که ۲ نفر از آنها دختران ۱۴ ساله بودند، در اردوی تمرینی قبل از مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان آفریقا در دسامبر ۲۰۱۶ تستشان مثبت شد که به دلیل عوارض قانونی و سن افراد درگیر، این تعلیق تا حدود ۳ سال بعد تأیید نشد.

  فدراسیون وزنه‌برداری مصر، که رئیس آن محمود محگوب عضو هیئت رئیسه فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری است، در حال به چالش کشیدن این تعلیق در دادگاه داوری ورزش (CAS) بود.

  وی گفت که محرومیت از توکیو ۲۰۲۰ ناعادلانه بوده است و درخواست او توسط NOC مصر پشتیبانی شده است، اما پس از آخرین اخبار، NOC تحقیق ۵ نفره در مورد رسوایی‌های دوپینگ را تنظیم کرده و فدراسیون را تعلیق کرده است.

  هر گونه امید برای لغو ممنوعیت المپیک غیرممکن شده است و اکنون تعلیق مصر می‌تواند به ۴ سال افزایش یابد به طوری که محمد ایحاب، بزرگترین نام این ورزش در مصر و یکی از محبوب ترین وزنه‌برداران جهان -که دوپینگ نکرده است- اکنون احتمال دارد بازنشسته شود.

  ایحاب ۳۰ ساله موفق به کسب مدال برنز وزن ۷۷ کیلوگرم در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو شده بود و شانس زیادی برای رقابت در المپیک ۲۰۲۰ توکیو داشت به اهرام آنلاین گفت: “دلیلی برای ادامه کار من وجود ندارد. این تقصیر ما نیست، اگر معجزه اتفاق بیفتد و ممنوعیت برداشته شود، من فوراً برمی‌گردم؛ در غیر اینصورت روی تکمیل کلاس‌های مربیگری خود و شروع کار مربیگری تمرکز خواهم کرد.”

  سارا احمد که در وزن ۷۶ کیلوگرم بانوان با اختلاف ۴۳ کیلوگرم به قهرمانی آفریقا رسیده بود، در بین ۵ نفری است که آزمایش آنها مثبت شده است. احمد ۲۱ ساله، در ریو ۲۰۱۶ تاریخ ساخت وقتی که در نوجوانی، اولین وزنه‌بردار زن از جهان عرب بود که روی سکوی المپیک ایستاد. او قهرمان سابق جهان است و می‌توانست مدعی کسب مدالی دیگر در توکیو ۲۰۲۰ باشد.

  برچسب ها :

  نظرات