آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106902
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  تلفات تازه شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در نجران و جازان

  نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، حمله جدیدی از ائتلاف سعودی در محورهای نجران و جازان در مرز جنوبی عربستان با یمن را زمینگیر و تلفاتی سنگین به آن وارد کردند.

  تلفات تازه شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در نجران و جازان

  آوای شمال/ شماری دیگر از شبه‌نظامیانی که عربستان سعودی برای جنگ در جنوب خود با ارتش یمن به خدمت گرفته، در تقابل با ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در محور نجران کشته یا زخمی شدند.

  وبگاه خبری شبکه المسیره یمن به نقل از  یک منبع نظامی تائید کرد: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تلاش مزدوران ائتلاف سعودی برای نفوذ به منطقه «مربع شجع» را ناکام گذاشته و آنها و برخی فرماندهانشان را کشته و زخمی کردند.

  اخیرا ارتش یمن موفق شد در همین محور، حدود دو هزار شبه‌نظامی و نظامی وابسته به عربستان سعودی را در عملیاتی منحصربه‌فرد که عملیات «نصر من الله» نامیده شد، به اسارت بگیرد و ده‌ها خودرو نظامی و صدها ادوات جنگی را به غنیمت بگیرد و بیش از ۵۰۰ نیرو را از پای در آورد یا زخمی کند.

  این منبع همچنین افزود: در این عملیات همچنین تعدادی هم از مزدوران در صفوف ائتلاف سعودی به اسارت گرفته شدند.

  نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین روز سه شنبه پیشروی مزدوران ارتش عربستان در محور «جازان» را هم ناکام گذاشته و آنها را متحمل تلفات جانی کردند.

  یک منبع نظامی تایید کرد رزمندگان یمنی پیشروی مزدوران سعودی را در قطاع الدائر ناکام گذاشتند که در نتیجه آن شماری از مزدوران کشته و زخمی شدند.

  المسیره نوشت: تلفات ارتش عربستان و مزدوران آن در محورهای مختلف جبهه‌های مرزی ادامه دارد تا آمار هزاران کشته و زخمی و نابودی هزاران دستگاه ادوات نظامی آنها همچنان رو به افزایش باشد.

  برچسب ها :

  نظرات