آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106875
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  توصیه جدید اروپایی‌ها به کره شمالی؛

  با آمریکا مذاکرات معنادار برگزار کنید

  پنج عضو اروپایی شورای امنیت سازمان ملل با محکوم کردن آزمایش موشکی جدید کره شمالی، خواستار برگزاری مذاکرات معنادار پیونگ‌یانگ با آمریکا شدند.

  توصیه جدید اروپایی‌ها به کره شمالی؛ با آمریکا مذاکرات معنادار برگزار کنید

  آوای شمال/ نشست غیر علنی شورای امنیت سازمان ملل متحد سه شنبه جهت بررسی آخرین آزمایش موشکی کره شمالی برگزار شد و اعضای اروپایی آن از پیونگ یانگ خواستند که تمام سلاح‌های کشتار جمعی را کنار گذاشته و با آمریکا مذاکرات «معنا‌دار»  برگزار کند.

  به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نمایندگان پنج کشور اروپایی حاضر در نشست شورای امنیت سازمان ملل در محکومیت آزمایش سوم اکتبر کره شمالی و موارد دیگر در هفته‌های گذشته، بیانیه مشترکی را قرائت کردند.

  پس از آزمایش موشکی جدید و شلیک موشک بالستیک زیر سطحی، قرار شد ۱۵ عضو شورای سازمان ملل   سه‌شنبه جلسه غیر علنی  برگزار کنند. طرح اولیه این موضوع نیز درخواست آلمان و با حمایت انگلیس و فرانسه صورت گرفت.

  به نوشته آسوشیتدپرس، در این بیانیه پرتاب موشک از سوی کره شمالی «اقدامات تحریک آمیز» که نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در خصوص ممنوعیت آزمایش موشک‌های بالستیک است، خوانده شده است.

  این در حالی است که «کیم سونگ» سفیر کره شمالی در سازمان ملل روز گذشته  این نشست از قبل برنامه ریزی شده را محکوم کرده و آنرا خطرناک خواند. وی در این زمینه اظهار دشت که چنین حرکاتی میل ما به دفاع از حاکمیت کشور را افزایش می‌دهد.

  کیم سونگ در پاسخ به این سؤال که چگونه پیونگ یانگ از استقلال خود دفاع خواهد کرد و آیا می‌تواند شامل  آزمایش موشکی دیگری باشد، گفت: «لطفاً دقت کنید که ما در آینده چه خواهیم کرد  این به معنای پرتاب موشک دیگر نیست.

  مذاکرات هسته‌ای جدید میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن در حالی  صبح روز شنبه در حومه پایتخت سوئد برگزار شد که دور اول مذاکرات هسته‌ای میان رئیس‌جمهور آمریکا و  رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸  در سنگاپور برگزار شد و نتیجه‌ای در برنداشت. دور دوم مذاکرات نیز در «هانوی» پایتخت ویتنام برگزار شد که به شکست ختم شد.

  ترامپ و کیم بار سوم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و از  آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ‌گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشده است.

  برچسب ها :

  نظرات