آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106809
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  فرمانده دریابانی مازندران:

  هیچ خطری دریای خزر را تهدید نمی‌کند

  فرمانده دریابانی مازندران با اشاره به اینکه هیچ تهدیدی در مرزهای کشور وجود ندارد، گفت: تا پایان سال یک شناور وارد دریای مازندران می‌شود.

  آوای شمال/ سرهنگ سیدتقی حسینی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا، اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش مهمی در تبیین جایگاه و اهمیت اطلاعی رسانی در جامعه دارند.

  وی افزود: هفته ناجا فرصت مغتنمی برای تجلیل و قدردانی از فعالیت های فعالان رسانه های این حوزه و بیان دستاوردهای ناجا است.

  فرمانده دریابانی مازندران با بیان اینکه نیروی انتظامی در بسیاری از ابعاد اجتماعی نقش آفرینی می کند، خاطرنشان کرد: مردم مازندران مردم در منطقه امن زندگی می کنند و هیچ تهدیدی دریای خزر را تهدید نمی کند.

  حسینی با بیان اینکه ۸ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز در خاک کشور داریم که ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی است، گفت: در مازندران ۳۶۰ کیلومتر مرز آبی داریم و در امنیت کامل قرار دارد.

  وی خاطرنشان کرد: ۴ بندر مهم در مازندران وجود دارد که محل پهلوگیری و تردد کشتی های پهن پیکر بوده و تامین امنیت آنها به عهده دریابانی است.

  فرمانده دریابانی مازندران ادامه داد: خوشبختانه تولیدکننده شناورهای عملیاتی هستیم که در سال ۹۸ تعدادی شناور ۶۰فوتی در چرخه دریا قرار گرفته و تا پایان سال یک شناور وارد دریای مازندران شود.

  حسینی با بیان اینکه هیچ تهدیدی در مرزهای کشور وجود ندارد و با هم افزایی با نیروهای مسلح یک امنیت پایدار را شاهد هستیم، گفت: مرزبانی براساس ضرورت ها ساختار تعریف می کند و براساس ساختار سازماندهی انجام می دهد و سازماندهی که در مازندران وجود دارد متغیر بوده و متناسب با نیازمان از عده کافی برای انجام وظایف برخوردار است.

  وی افزود: مرزبانی ناجا در مازندران در تابستان در حوزه گردشگران دریایی ۲۷۴ نفر را در دریا که دچار حوادث دریایی شدند را از مرگ حتمی نجات دادند.

  فرمانده دریابانی مازندران  خاطرنشان کرد: حضور موثر در گردشگری دریایی و شناسایی ۳۰۰ نقطه حادثه خیز و جلوگیری از شنا و ایجاد ۹۰ ایستگاه دریایی و استقرار ۱۸۰۰ شناور در دریا، توقیف ۵۸۷ شناور متخلف  از جمله اقدامات دریابانی و مرزبانی استان مازندران در سال جاری بوده است.

  حسینی ادامه داد: بزرگترین مرکز آموزش علوم دریایی در مرزبانی ایجاد شده که آموزش شناور رانی، تعمیر شناورها، تاب آوری و بعضی از دروس ضروری در این مراکز آموزش داده می شود و در نهایت دانش آموختگان این مراکز برای مقابله قاچاق به جنوب کشور اعزام می شوند.

  وی افزود: دریابانی مازندران در حفظ ذخایر دریایی اهتمام ویژه دارد و در جهت مقابله با سوداگران منابع زیرزمینی با شیلات مازندران همکاری دارد.

  فرمانده دریابانی مازندران با بیان اینکه در سال گذشته تعداد دو هزار و ۳۰۵ قطعه ماهیان خاویاری که در دریای خزر گرفتار دام صیادان شدند و قابل رهاسازی بودند را داخل دریا رهاسازی کردیم،گفت: پنج هزار و ۳۲۶ قطعه ماهیان خاویاری در یکسال گذشته کشف و ضبط شد.

  حسینی گفت: در یکسال گذشته کشف دو کیلو و ۷۰۰ گرم خاویار، ۷۱ کیلو و ۴۰۰ گرم ماهی خاویاری داشتیم و ۲۳۱ هزار و ۶۳۸ رشته دام ماهیان فلسدار، شش هزار و ۲۴۰ رشته دام ماهیان غضروفی نیز در دریای خزر جمع آوری شد.

  وی افزود: در برخورد با صید و صیادی غیرمجاز ۱۱۶ فروند شناور صیادی غیرمجاز در دریای خزر توسط همکاران ما توقیف شد.

  برچسب ها :

  نظرات