آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 7 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106780
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  اعلام نتایج ارزیابی ۵۱ شناگاه‌ مازندران در تابستان/ ادامه پایش‌های زیست‌محیطی شناگاه‌ها در فصول غیرشنا

  رئیس اداره محیط زیست دریایی مازندران گفت: پایش‌های زیست‌محیطی در فصول غیرشنا پاییز و زمستان نیز انجام می‌شود که در پایان امسال زنگ پرچم‌ها برای سال 99 اعلام خواهد شد.

  آوای شمال/ دریا در همه ایام سال طرفداران خود را دارد اما لذت شنا می‌توان گفت تنها مختص فصل گرم سال است که آبی بیکران نیز همه ساله در این فصل از سال طرفداران را به سمت خود می‌کشاند.

  در سال‌های اخیر بحث ورود فاضلاب و همچنین سرریز شیرابه‌های زباله نگرانی‌هایی بسیاری را در ارتباط با آلودگی برخی شناگاه‌ها ایجاد کرده که در این زمینه بحث پایش‌های زیست‌محیطی در دستور کار قرار گرفت.

  باتوجه به اهمیت این موضوع بحث پایش‌های زیست‌محیطی به‌صورت مستمر در دستور کار قرار دارد و برای اینکه همه مردم از سلامت شناگاه‌ها اطمینان حاصل کنند بحث مشخص شدن شناگاه‌ها با پرچم‌ها در دستور کار قرار گرفت و به مردم نیز اطلاع‌رسانی شده که پرچم آبی نشانه سلامت، پرچم زرد نشانه احتیاط و بدون پرچم نشانه بحرانی و فوق بحرانی بودن شناگاه است و مردم باید به این نشانه‌ها توجه کنند؛ چراکه کوچکترین بی‌توجهی در این زمینه ممکن است تهدیدی برای سلامت‌شان باشد.

  رئیس اداره محیط زیست دریایی مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: بعد از پایان پایش‌های زیست‌محیطی در فصل بهار که نتایج آن برای فصل شنا اعلام شد پایش‌های زیست‌محیطی در فصل تابستان در دستور کار قرار گرفت.

  نصیراحمدی افزود: در تابستان امسال ۵۱ شناگاه مورد ارزیابی قرار گرفت که پس از بررسی‌های لازم امتیازدهی شد.

  وی بیان کرد: براساس بررسی‌های زیست‌محیطی در تابستان ۹۸، ۱۰ شناگاه دارای پرچم آبی، ۱۱ شناگاه فاقد پرچم و ۳۰ شناگاه دارای پرچم زرد شدند.

  رئیس اداره محیط زیست دریایی مازندران تصریح کرد: پایش‌های زیست‌محیطی در فصول غیرشنا پاییز و زمستان نیز انجام می‌شود که در پایان امسال زنگ پرچم‌ها برای سال ۹۹ اعلام خواهد شد.

  نصیراحمدی ادامه داد: براساس این ارزیابی‌ها و اعلام رنگ پرچم شناگاه‌ها به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود که در کدام یک از شناگاه‌ها می‌توانند فعالیت داشته باشند.

  وی بیان کرد: اگر شناگاهی فاقد پرجم باشد باید در فرصت اعلام شده نسبت به رفع نواقص اقدام کند در غیر این صورت اجازه فعالیت در شناگاه وجود نخواهد داشت.

  برچسب ها :

  نظرات